Age of Empires: Castle Siege już dostępne na Windows Phone, tablety i PC

Age of Empires: Castle Siege już dostępne na Windows Phone, tablety i PC

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/17/2014, 7:59 PM

Liczba odsłon: 2993

Pamiętacie czasy, gdy gry Xbox LIVE trafiały na Windows Phone praktycznie co tydzień? Wygląda na to, że Microsoft chce powrócić do dawnej tradycji. Dzisiejszy tytuł to również przykład uniwersalnej aplikacji. Deweloperzy mogą bowiem stworzyć kod jednej, a uzyskać dwie aplikacje, kompatybilne z Windows Phone i Windows.

Nadejście Age of Empires®: Castle Siege na mobilną i desktopową edycję Windows było zapowiadane jeszcze w sierpniu. 9 sierpnia gra trafiła do Sklepu Windows Phone, jednak bez możliwości pobrania. Jeżeli w jakiś sposób udało wam się wówczas pobrać aplikację, możecie ją skasować - nie jest to dłużej oficjalny link. Powróćmy jednak do samej gry. Oto jak opisuje ją John Johnson, CEO studia Smoking Gun: "AoE: Castle Siege wnosi rozgrywkę AoE na urządzenia dotykowe. Zatrzymaliśmy wszystko, co uczyniło oryginalne AoE tak popularnym: Jesteśmy zakorzenieni w historii, możecie wybrać jedną spośród 6 cywilizacji, z których każda ma 3 unikalnych bohaterów i typ oddziałów. Możecie bezpośrednio kontrolować wszystkie oddziały podczas walki, tak jak to ma miejsce w pozostałych tytułach RTS. Mamy tu drzewo technologicznego awansu i wiele epok do przejścia, co odbije się na ulepszonych broniach, jednostkach, technikach obronnych i innych strukturach. I jak w przypadku AoE, w grze chodzi przede wszystkim o rozwój i walkę."

Age of Empires: Castle Siege

Gra została zaprojektowana specjalnie dla urządzeń dotykowych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać przy użyciu klawiatury i myszy. Gdy po raz pierwszy zalogujemy się na Konto Microsoft, nasze dane z gry będą zsynchronizowane pomiędzy smartfonem, PC i Surface. Może to uczynić kampanie jeszcze bardziej atrakcyjnymi i umożliwi rozszerzenie doświadczenia gry na wiele platform. "Age of Empires®: Castle Siege zaprasza cię do przewodzenia twoim średniowiecznym imperium na Windows PC lub urządzeniu z ekranem dotykowym. Wybierz jedną spośród kilku cywilizacji, wliczając w to Brytonów, Teutonów i Rusów Kijowskich. Ulepszaj swój dobytek, umacniaj mury i siły garnizonowe, by strzec się przed maruderami. Trenuj armię by najeżdżać inne miasta i dowódź nimi w bitwie, by rozgromić obronę przeciwników." - czytamy w oficjalnym opisie gry.

Age of Empires®: Castle Siege pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone oraz Sklepu Windows.