Adobe Acrobat Reader na telefonach zyskuje ochronę Microsoft 365

Adobe Acrobat Reader na telefonach zyskuje ochronę Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/5/2019, 10:46 PM

Liczba odsłon: 1082

Microsoft i Adobe to partnerzy z bogatą historią współpracy, która służy ich wspólnym klientom. Przykładowo w zeszłym roku usługi PDF od Adobe trafiły do ​​OneDrive i Sharepoint. Obie firmy połączyły też siły z SAP, tworząc Open Data Initiative. Jednym z ostatnich działań jest oferowanie subskrybentom Office 365 darmowej subskrypcji Adobe CC Photography na 3 miesiące.

Kolejnym etapem współpracy obu firm jest ogłoszona dzisiaj integracja Microsoft Intune z Adobe Acrobat Reader na Androida i iOS. Dzięki niej aplikacja mobilna Acrobat Reader for Intune staje się zbędna i jako taka będzie dostępna tylko do końca grudnia.

Adobe Acrobat Reader dla Microsoft Intune służy do pracy z plikami PDF, ich otwierania i wyświetlania w środowisku zarządzanym przez Microsoft Intune. Program Adobe Acrobat dla Intune zapewnia użytkownikom pracującym w przedsiębiorstwie wszystkie funkcje, których oczekują od programu Acrobat Reader. Natomiast administratorom IT zapewnia rozszerzone możliwości zarządzania aplikacjami mobilnymi. Ta aplikacji umożliwia przechowywanie danych PDF w zaszyfrowanym kontenerze na urządzeniu mobilnym oraz pracę z innymi aplikacjami w ekosystemie Intune. Dodatkowe zasady mogą mieć zastosowanie w celu zapobieżenia wycieku informacji firmowych. W przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia dział IT może usunąć program Acrobat Reader z urządzenia razem z wszelkimi poufnymi danymi z nim powiązanymi.

Integracja zapewni ochronę dokumentów PDF, które mają być obsługiwane na urządzeniach mobilnych zarządzanych przez firmy. Poza tym Acrobat Reader otrzymuje taki sam poziom uproszczenia i ochrony, jakiego można oczekiwać od aplikacji mobilnych Office 365. Co ważne, usługa Intune chroni dane korporacyjne na poziomie aplikacji. Oznacza to, że zarówno zarządzane, jak i niezarządzane urządzenia będą podlegały ochronie świadczonej przez usługę Microsoft 365. Intune może ponadto wykryć, czy użytkownik pracuje na dokumentach osobistych, czy firmowych. Zasady bezpieczeństwa firmy zostaną więc zastosowane tylko w tym drugim przypadku. Ta funkcjonalność multi-identity wspierana jest w aplikacji Adobe na iOS.

Administratorzy, którzy wdrożyli Acrobat Reader for Intune dla swoich użytkowników, nie muszą się obawiać zmiany — wszystkie istniejące zasady ochrony aplikacji zostaną przeniesione do standardowej aplikacji Acrobat Reader. Użytkownicy będą jednak musieli korzystać z najnowszych wersji programu Acrobat Reader (aktualnie 19.6 w Google Play Store oraz 07.00 w Apple App Store).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia