Adaptacyjny kontroler Xbox z równie przystępnym opakowaniem

Adaptacyjny kontroler Xbox z równie przystępnym opakowaniem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/25/2018, 5:52 PM

Liczba odsłon: 1759

W tym roku Microsoft wyszedł na przeciw potrzebom niepełnosprawnych graczy, wprowadzając na rynek Adaptacyjny kontroler Xbox (Xbox Adaptive Controller). Powstał głównie z myślą o graczach z ograniczoną zdolnością poruszania się, można go używać na wiele sposobów i z użyciem dodatkowych kontrolerów. Jednak nie tylko sterowanie jest ułatwione - dotyczy to również unboxingu.

Xbox

Zdawałoby się, że o nowym, nietypowym kontrolerze wiemy już wszystko, ale dotąd nie został poruszony jeden ważny aspekt - opakowanie. Cóż, nie wystarczyło po prostu wrzucić kontroler do kartonika, wsunąć je do zwykłego pudełka i zafoliować. Wszystko to zostało dokładnie przemyślane. Microsoft ze szczegółami przedstawił prace zespołu Packaging Design, które miały na celu uczynienie opakowania Adaptacyjnego kontrolera Xbox całkowicie przystępnym. Gracze nie muszą przechodzić standardowych katuszy związanych z unboxingiem, takich jak nie zawsze udane manipulacje nożyczkami, rozrywanie folii zębami, ściąganie taśm, które nie wiadomo, gdzie się zaczynają etc.

"W związku z tym szczególnym produktem poczuliśmy większą odpowiedzialność. Chcieliśmy stworzyć opakowanie, które byłoby wyraźnie zaprojektowane z myślą o użytkowniku końcowym i chcieliśmy, by dawało ono poczucie bycia częścią naszego ekosystemu. Chcieliśmy, by było wspomagające, ale nie chcieliśmy, by odstawało od reszty stworzonych przez nas opakowań" - mówił Kevin Marshall, dyrektor kreatywny w Microsoft Packaging Design Studio.

Jak możecie zobaczyć na wideo, otwieranie opakowania sprowadza się do pociągnięcia za jeden wyraźnie odstający pasek. Po jego zerwaniu opakowanie otwiera się swobodnie i spomiędzy komór wypełnionych powietrzem (projektanci brali też pod uwagę ekologię) wyłania się kontroler, który wyciągamy, również pociągając za pętlę. Ten sposób otwierania zespół Packaging Design zaproponował pierwszym testerom i uzyskał od nich pozytywny feedback. Z drugiej strony kontroler można też wysunąć bezpośrednio, przesuwając samo urządzenie.

Ostatnim ważnym aspektem tego opakowania jest wyważenie. Proces otwierania ma dać użytkownikowi końcowemu poczucie stabilności. Dodatkowo elementy opakowania rozkładają się dość swobodnie, przez co nie musimy wyciągać zawartości ze sztywno wsuniętych kartoników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia