Acer ma apetyt na rynek smartfonów

Acer ma apetyt na rynek smartfonów

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 7/20/2012, 11:23 AM

Liczba odsłon: 3378

Firma, która do tej pory kojarzyła się przede wszystkim z rynkiem komputerów i tabletów, zaczyna coraz śmielej wchodzić na rynek smartfonów. Dzięki omyłkowemu pojawieniu się przedwcześnie w ofercie jednego z brytyjskich sklepów nowego urządzenia Acera, możemy już teraz dowiedzieć się wielu rzeczy o najnowszym dziele tajwańskiego producenta.

Liquid Gallant Duo zapowiada się na bardzo przyzwoite urządzenie. Smartfon ma być napędzany przez dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Może on pracować w trybie dual-SIM, wyposażono go też w 4,3-calowy ekran qHD (960 x 540 pikseli) oraz aparat 5 Mpix.

Całość pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, który wraz z pozostałymi danymi ma do dyspozycji 4 GB pamięci wewnętrznej plus możliwość rozszerzenia jej nawet o 32 GB dzięki karcie microSD. Jedyne, do czego można się przyczepić, to akumulator, którego pojemność 1500 mAh nie należy do oszałamiających przy takiej specyfikacji.

Urządzenie ma trafić do sprzedaży już 8 sierpnia. Na brytyjskiej stronie, z której pochodzą wszystkie informacje był on wyceniony na 148,99 funtów.