Acer dołączy w tym roku do batalii o użytkowników rozszerzonej rzeczywistości

Acer dołączy w tym roku do batalii o użytkowników rozszerzonej rzeczywistości

Autor: Damian Lisak

Opublikowano: 4/28/2017, 11:45 AM

Liczba odsłon: 2022

W sierpniu zeszłego roku Microsoft ogłosił, że w ramach kolejnej dużej aktualizacji, do systemu Windows 10 wprowadzi powłokę Windows Holographic, co już miało miejsce. Jednocześnie gigant zapewniał, że w parze z Windows Holographic, w najbliższym czasie pojawią się urządzenia od zewnętrznych producentów, które będą kompatybilne z nową powłoką. Póki co, założenie firmy się sprawdza, ponieważ Acer także planuje wydać swoje urządzenie rozszerzonej rzeczywistości dla klientów zwykłych i komercyjnych - pod koniec tego roku.

Microsoft w swym założeniu przekonywał, że urządzenia oferowane przez współpracujących producentów nie będą droższe niż 299 dolarów, czyli około 1200 zł (co dałoby koszt mniejszy, niż flagowe telefony). Ciężko jednak stwierdzić, czy tak faktycznie będzie, ponieważ w zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Lenovo, które planuje wydać swoje urządzenie mieszanej rzeczywistości w okolicach sierpnia/września, potwierdził koszt swojego rozwiązania wyceniając go na 499 dolarów, czyli około 2000 zł. Sam Acer nie podał jeszcze ceny swojego rozwiązania. Wiadomo jedynie, że wpierw zostaną wysłane wersje deweloperskie, w tysiącach sztuk, natomiast klienci zwykli i komercyjnie mogą spodziewać się możliwości kupna wersji konsumenckiej dopiero pod koniec bieżącego roku.

Rozwiązanie Acera

Cena zasugerowana przez Microsoft jest akceptowalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości, jakie mają oferować te urządzenia. Niepokój jednak wzbudza niemal dwukrotnie wyższa cena zapowiedziana przez Lenovo. Pozostaje mieć nadzieję, że Acer postara się spełnić oczekiwania Microsoftu w stosunku do ceny, co w szykującej się batalii o pozyskanie klienta w dziedzinie Mixed Reality, może mieć decydujące znaczenie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia