ASUS sprzedał tyle ROG Phone'ów 2s, że nie nadąża z produkcją

ASUS sprzedał tyle ROG Phone'ów 2s, że nie nadąża z produkcją

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/1/2019, 8:20 PM

Liczba odsłon: 841

W zeszłym tygodniu ASUS zaprezentował drugą generację swojego gamingowego potwora - ROG Phone 2s. Jeśli chodzi o mobilne granie, to próżno szukać dla niego konkurencji. Nic więc dziwnego, że fani rzucili się na niego niczym oszalali. W ciągu zaledwie 73 sekund od premiery sprzedało się ponad 10 tysięcy egzemplarzy, ale liczba rezerwacji jest nieporównywalnie większa. W efekcie ASUS wyprzedał wszystko, co zdążył wyprodukować, i prosi klientów o nieco cierpliwości.

Firma na stronie ROG w serwisie Weibo pisze, że sprzedała ponad 10.000 egzemplarzy ROG Phone 2s w ciągu pierwszych 73 sekund dostępności produktu. Wyprzedane zostały wszystkie wyprodukowane egzemplarze, a ASUS twierdzi, że telefon zarezerwowało 2,5 miliona osób. Nie wszyscy otrzymają je w planowanym czasie. W oświadczeniu firma przeprasza tych klientów i zapowiada dołożenie wszelkich starań, by "zwiększyć możliwości produkcyjne" dla przyszłych sprzedaży. Dostawy kolejnych partii zaplanowano na 4, 7 i 12 sierpnia.

Skąd tak wielka popularność gamingowego telefonu? Topowi producenci, tacy jak Xiaomi, mogą się wprawdzie pochwalić sprzedażą dziesiątek, a nawet setek tysięcy egzemplarzy w ciągu pierwszych minut, jednak 10 tys. w ciągu 73 sekund to chyba rekordowy wynik. ROG Phone 2s jest modelem dla hardkorowych graczy, którzy z chęcią wydadzą ok. 870 dolarów/3300 zł na telefon, który swoimi osiągami wybija się przed szereg. Jasne, sięgną po niego i casualowi gracze, a także osoby, dla których ważna jest moc i wygląd telefonu - a w przypadku ROG Phone 2s są one prawdziwie bezkompromisowe. ASUS w zasadzie nie ograniczał się tu niczym i zrobił taki telefon, jaki chciał, a chętnych na niego nie brakuje.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia