AI i chmura Microsoftu napędzą pojazdy autonomiczne LG

AI i chmura Microsoftu napędzą pojazdy autonomiczne LG

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/9/2019, 10:48 PM

Liczba odsłon: 789

Microsoft nawiązał pakt z kolejnym producentem pojazdów autonomicznych, dla którego dostarczy zaplecze w postaci chmury obliczeniowej i opartej na niej sztucznej inteligencji. Tym razem padło na LG Electronics. Zgodnie z warunkami partnerstwa LG przyspieszy transformację swojej platformy cyfrowej dla przemysłu motoryzacyjnego, wykorzystując technologie chmury Azure i AI Microsoftu oraz oprogramowanie LG dla samochodów bezzałogowych.

LG wykorzysta know-how Microsoftu w swoich produktach, takich jak ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), DSM (Driver-Status Monitoring Camera) oraz Multi-Purpose Front Camera. Producent wprowadzi też do swoich systemów infotainmentowych usługę Virtual Assistant Solution Accelerator od Microsoftu. Poza tym do użytku wejdzie usługa Azure Data Box, dzięki której dane zarejestrowane w trasie będą wgrywane do chmury automatycznie, tworząc bibliotekę ulepszającą oprogramowanie dla pojazdów autonomicznych.

LG planuje również budowę innowacyjnego centrum cyfrowego rozwoju i testowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wysoko wydajne jednostki obliczeniowe (HPC) i graficzne (GPU) wspierane przez Microsoft Azure mają drastycznie skrócić czas, potrzebny oprogramowaniu LG do nauki i ewolucji. Wzory dróg i ruchu w miastach, których samodzielne opanowanie przez system wymagałoby normalnie więcej niż jednego dnia, z pomocą Azure zostaną opanowane przez zaledwie kilka minut.

Azure pomoże oprogramowaniu autonomicznemu nauczyć się różnych wzorów, a także rozpoznawać i odróżniać pieszych od innych obiektów na drodze. Jedną z ciekawszych zastosowanych tu również technologii jest Virtual Assistant Accelerator. Szacuje się, że Azure poprawi funkcjonalność wszystkich wspomnianych wcześniej usług.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia