60 milionów licencji Windows 8

60 milionów licencji Windows 8

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 1/8/2013, 11:09 PM

Liczba odsłon: 3057

Tyle licencji najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu zostało sprzedanych od chwili jego premiery w październiku 2012 roku.

Na te dane czekało wiele użytkowników, mediów i firm. Wyniki sprzedaż Windows 8 zostały zaprezentowane przez Tami Rellera, szefa działu finansów i marketingu w Microsofcie, podczas konferencji J.P. Morgan Tech Forum w ramach tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Rezultat jest połączeniem wyników sprzedaży licencji OEM oraz aktualizacji ze starszych edycji systemu Windows. 60 milionów sprzedanych licencji to dobry wynik dla systemu, który dostępny jest dopiero od trzech miesięcy. W listopadzie Microsoft informował, że od października sprzedanych zostało 40 milionów licencji, więc kolejne 20 milionów w tym samym czasie nie wydaje się być rewelacyjnym osiągnięciem. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę fakt, że producenci sprzętu dopiero zaczynają instalować system Windows 8 w swoich urządzeniach, więc w ciągu najbliższych miesięcy sprzedaż powinna wzrosnąć jeszcze bardziej.