33 miliony godzin rozmów dziennie przez Skype

33 miliony godzin rozmów dziennie przez Skype

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 4/3/2013, 4:16 PM

Liczba odsłon: 3044

Użytkownicy komunikatora Skype rozmawiają między sobą dziennie przez ponad 2 miliardy minut. Po wyłączeniu Windows Live Messenger i integracji z Outlook.com będzie ich znacznie więcej.

Od kiedy w 2011 roku Microsoft wykupił Skype firma z Redmond inwestuje w rozwój swojego nowego komunikatora duże pieniądze i siłę roboczą. Na oficjalnym blogu Skype Microsoft umieścił interesującą infografikę, która za pomocą liczb pokazuje ogromną popularność programu. Z prezentacji wynika, że 33 miliony przegadanych dziennie godzin wystarczy na lot na księżyc tam i z powrotem aż 225 razy, przejście dookoła ziemi ponad 845 razy i podróż na Marsa prawie 5,5 tys. razy oraz obejrzenie 16 milionów pełnometrażowych filmów.

Microsoft stara się jeszcze bardziej zwiększyć popularność swojego komunikatora integrując go z kolejnymi usługami. Należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni rozmowy przez Skype będą możliwe z poziomu usługi pocztowej Outlook.com. Oprócz tego, 8 kwietnia nastąpi wyłączenie protokołu Windows Live Messenger na rzecz Skype, co zapowiada, że liczba godzin spędzonych na rozmowach przez Skype znacznie wzrośnie.