25 miliardów urządzeń IoT do 2020 r. według nowej prognozy Microsoft

25 miliardów urządzeń IoT do 2020 r. według nowej prognozy Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/17/2015, 2:37 PM

Liczba odsłon: 3541

Główną dewizą tegorocznej kampanii promocyjnej Windows 10 jest "Do great things". Istotnie, nowy system ułatwia robienie świetnych rzeczy na wielu urządzeniach jednocześnie. Nie mamy tu na myśli tylko popularnej elektroniki konsumenckiej, jak PC, tablety, smartfony i TV. Windows 10 wykracza znacznie dalej, a dokładnie w sferę urządzeń codziennego użytku. Koncepcja internetu przedmiotów zakłada podłączenie różnego typu układów do sieci i chmury, w tym przypadku Microsoft Azure. Jeśli miliard urządzeń z Windows 10 jest dość odważnym celem, 25 miliardów urządzeń IoT to już czyste szaleństwo!

W opublikowanym wczoraj wideo Microsoft na nowo podnosi kwestię Internet of Things, rzecz jasna w odniesieniu do systemu Windows 10. Sama koncepcja nie jest bynajmniej nowością w historii firmy z Redmond, która dotychczas rozwijała ją w ramach systemów wbudowanych, Windows Embedded. Tym razem Microsoft kieruje swój materiał do deweloperów, przedstawicieli biznesu i sektora publicznego. Azure jest chmurą Microsoftu, dedykowaną firmom. To właśnie ona stoi po drugiej stronie urządzeń z Windows. Przez ostatnie dwie dekady urządzeń tych przybywało. To między innymi bankomaty, zapory, kioski a nawet sprzęt medyczny. By podkreślić użyteczność internetu przedmiotów, Microsoft opublikował wideo, które możecie zobaczyć poniżej.

"Windows napędza Internet Przedmiotów (IoT) od lat. Napędza urządzenia i sprawia, że to, co trudne, wydaje się łatwe. Internet Przedmiotów roztacza olbrzymie perspektywy przed firmami, a my w Microsoft sądzimy, że wcale nie musi być to trudne. Internet Przedmiotów (IoT) zaczyna się na waszych przedmiotach, tam gdzie wasze rzeczy znaczą najwięcej dla waszych biznesów" - głosi opis pod materiałem. Windows 10 pozwala na tworzenie uniwersalnych aplikacji, które mogą być uruchamiane na praktycznie dowolnych urządzeniach, których architektura pozwala na instalację Windows 10 IoT. Przemysł, infrastruktura miejska, medycyna, nauka, transport czy inteligentne gospodarstwo domowe... Pole zastosowań Internet of Things jest ogromne.

Windows 10 IoT Core w postaci obrazów ISO dla konkretnej platformy wraz z odpowiednimi narzędziami do rozwijania oprogramowania i pakietami SDK już od sierpnia tego roku można pobrać z repozytorium Windows Dev Center.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia