2,5 miliarda dolarów za gry indie

2,5 miliarda dolarów za gry indie

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/25/2022, 9:38 PM

Liczba odsłon: 1490

ponad 2,5 miliarda dolarów. To kwota, którą zarobili deweloperzy gier indie w ramach programu ID@Xbox w ciągu 9 lat. To ponad 270 milionów rocznie. To bardzo dobry wynik, jak na gry, które nie są specjalnie promowane i występują tylko w usłudze Game Pass.

Microsoft podaje, że największa kwota w skali roku wypłacona niezależnym studiom to 500 milionów dolarów. Było to w 2017 roku, więc kolejne 2 miliardy wypłacono w ciągu ostatnich pięciu lat, co łączy się z datą uruchomienia usługi Xbox Game Pass w lipcu 2017.

Do programu ID@Xbox należy ponad 4600 deweloperów z 94 krajów. Microsoft podaje, że przyłączenie ID@Xbox do Xbox Game Pass dało programowi niezłego kopa. Według danych firmy posiadacze Game Passa spędzają 40% więcej czas na graniu od osób, które usługi nie posiadają. To oznacza, że gracze chętniej sięgają po gry indie po zakończeniu zabawy w grach AA i AAA.

Microsoft zachęca niezależne studia do dalszego rozwoju. Świadczy o tym uruchomienie programu ID@Azure, pozwalającemu deweloperom tworzyć projekty oparte o środowisko chmury.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia