25 maja starsze wersje Skype przestaną działać w Windows 10

25 maja starsze wersje Skype przestaną działać w Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/15/2018, 10:49 PM

Liczba odsłon: 2130

Wygląda na to, że Microsoft zamierza wygasić wsparcie dla starszych wersji Skype dla Windows 10. Jest to najprawdopodobniej związane z wchodzącym w życie rozporządzeniem GDPR. By uzyskać i utrzymać z nim zgodność, zmian w swoich produktach dokonały praktycznie wszystkie główne firmy technologiczne. Nowe wytyczne Unii Europejskiej w zakresie ochrony danych wejdą w życie 25 maja. Wtedy też przestaną działać starsze wersje Skype dla Windows 10.

Skype

O swoich planach Microsoft poinformował w wiadomościach e-mail, które wysyła do osób wciąż używających starszych wersji Skype w swoim Windows 10. Microsoft zachęca, by uaktualnić Skype do bieżącej wersji. W przeciwnym razie można się liczyć z utratą historii konwersacji, jako że starsze wersje przestaną być wspierane. Co więcej, ryzyko takie występuje nawet podczas aktualizacji, dlatego lepiej wykonać kopie zapasowe.

"Zauważyliśmy, że używasz wersji Skype dla Windows 10, która przestanie działać po 25 maja 2018 r. Aktualizacja może wpłynąć na starszą historię konwersacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w utworzeniu kopii zapasowej czatu, skontaktuj się z nami. Nie możesz wykonać uaktualnienia? Powiedz nam więcej" - pisze Microsoft w mailu.

Jak pisaliśmy we wstępie, 25 maja to dzień, w którym zaczną obowiązywać nowe zasady GDPR. Nie jest do końca jasne, czy i dlaczego starsze wersje Skype miałyby być z nimi niezgodne. Tak czy inaczej to dość powszechna praktyka, jako że Microsoft nie jest jedyną firmą, która kończy wtedy wsparcie dla starszych usług.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia