22,5 godziny na baterii i Windows Hello. HP Spectre X360

22,5 godziny na baterii i Windows Hello. HP Spectre X360

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 10/24/2018, 10:17 AM

Liczba odsłon: 1638

Jeśli wśród komputerów z Windows 10 na pokładzie szukamy idealnego dla nas rozwiązania, to teoretycznie powinniśmy powiedzieć błyskawicznie - seria Surface. Jednak nie jest to tak oczywiste, bo przecież urządzeń z systemem Windows jest na rynku mnóstwo, a co parę miesięcy pojawiają się całkiem nowe. Tym razem HP zaprezentowało bardzo ciekawe odświeżenie swojej konwertowalnej linii Spectre.

HP Spectre X360 dostępny jest w dwóch rozmiarach - 13 i 15 cali. Oba modele wyposażone są w procesory Intel Core 8 generacji, a wersja 15-calowa dodatkowo posiada opcję dodatkowej karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1050 Ti Max-Q. Mniejszy model zapewnia oszałamiające 22,5 godziny pracy na baterii, a większy równie świetne 17,5 godziny. Dodatkową opcją jest tutaj również moduł LTE. Brzmi to jak świetna konkurencja dla komputerów z rodziny Always Connected PC.

Design urządzeń jest bardzo ciekawy, a producent chwali się specjalnie zaprojektowanymi podwójnie ściętymi krawędziami. Niezwykle interesujące są również peryferia, bo mamy tutaj do dyspozycji 2 x USB-C ze wsparciem dla Thunderbolt 3! Chcecie podłączyć zewnętrzną kartę graficzną? Proszę bardzo!

Dla miłośników bezpieczeństwa również znajdzie się coś interesującego. Po pierwsze mamy tutaj pełne wsparcie dla Windows Hello z kamerą na podczerwień, czytnik linii papilarnych oraz... manualny, sprzętowy wyłącznik kamery umieszczony na krawędzi urządzenia.

Oba modele dostępne będą od listopada w cenach około 4500 zł (1150 dolarów) za model 13-calowy i około 5300 zł (1390 dolarów) za większy, 15-calowy. Kiedy dokładnie będą dostępne w naszym kraju, tego jeszcze nie wiadomo.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia