2012 najlepszym rokiem dla Windows Phone

2012 najlepszym rokiem dla Windows Phone

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 12/27/2012, 11:12 PM

Liczba odsłon: 2361

Koniec roku zawsze jest czasem podsumowań i publikowania statystyk, szczególnie tych dobrych. Właśnie takie dane zaprezentowali deweloperzy Windows Phone, a liczby mówią, że kończący się rok był dla Windows Phone przełomowy, wydanie najnowszej wersji okazało się dużym sukcesem i dobrze wróży na przyszłość.

Według danych udostępnionych przez Microsoft w 2012 roku w Windows Phone Store pojawiło się ponad 75 tys. nowych aplikacji, a wszystkie dostępne, od dnia premiery Windows Phone 8, zostały zainstalowane ponad 300 tys. razy. Daje to średnią 54 zainstalowanych aplikacji na jedno urządzenie. Oczywiście w porównaniu do zasobów systemu Android może to być niewielki procent, ale dla raczkującego systemu jest to bardzo dobry wynik. Wzrost liczby pobrań zaliczyły też płatne programy. Przed premierą Windows Phone 8 Microsoft pracował nad wprowadzeniem nowych opcji płatności i wyszło to na dobre szczególnie deweloperom, którzy według statystyk zwiększyli swoje zyski nawet do 40%. Na początku 2012 roku Windows Phone Store był dostępny tylko dla 35 państw. Po premierze najnowszej edycji systemu w październiku dostępność aplikacji rozszerzono do 191 rynków.

Dobrze, że system Windows Phone staje się coraz bardziej popularniejszy. Powiększająca się baza aplikacji może być dobrym elementem kolejnych kampanii marketingowych, co na pewno przyciągnie nowych użytkowników. To z kolei może zaowocować większym zainteresowaniem systemem producentów telefonów, co ostatecznie może wpłynąć na spadek cen tych urządzeń. Dobrze też, że Microsoft może się chwalić osiągnięciami Windows Phone, ale na pewno wiele osób chciałoby zobaczyć oficjalne statystyki sprzedaży systemu Windows 8 i tabletu Surface.