10000 patentów Microsoftu w obronie klientów Azure Stack

10000 patentów Microsoftu w obronie klientów Azure Stack

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 1/16/2018, 2:39 PM

Liczba odsłon: 1861

Z chmury obliczeniowej Azure korzystają aktualnie tysiące klientów na całym świecie. Setki firm rocznie przenosi swoje dane do sieci, aby mieć do nich łatwy dostęp, od osób prywatnych aż po ogromne korporacje. Jednak w każdym z przypadków, ważne jest wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Nowe technologie to też nowe zagrożenia, również te biznesowe, na przykład w postaci oskarżeń o naruszenie własności intelektualnej przy projektowaniu oprogramowania. Spokojny sen i ochronę chce dać swoim klientom Microsoft, oferując im prawne i patentowe wsparcie.

Azure IP Advantage

W ramach programu Azure IP Advantage, Microsoft oferuje bezpieczeństwo i ochronę patentową dla klientów usługi chmurowej Azure. Możemy dzięki temu zmniejszyć ryzyko kłopotów z zakresu prawa ochrony intelektualnej. W przypadku pozwu o prawa autorskie, uprawnieni klienci Azure IP Advantage mają zapewniony dostęp do 10000 patentów udostępnionych przez Microsoft. Mogą z nich dowolnie korzystać w każdej wybranej chwili, w ramach odpowiedzi na wysunięte przeciw nim roszczenia. Z tej usługi korzystają takie firmy jak Toyota czy Mattel.

Na swoim blogu Microsoft ogłosił właśnie, że Azure IP Advantage zostało właśnie rozszerzone o obsługę klientów Azure Stack - chmury hybrydowej, która pozwala korzystać zarówno z zalet chmury publicznej, jak i tej lokalnej, prywatnej. Korzysta z tego rozwiązania wiele dużych korporacje z wielu różnych dziedzin. Przykładem niech będzie jeden z gigantów przemysłu paliwowego, Schlumberger, który wykorzystuje Azure Stack do koordynowania procesu wydobywania. Innym przykładem jest Saxo Bank do koordynacji swoich działań finansowych.

Własność intelektualna to współczesne dobro, które niestety często jest wykorzystywane do nieuczciwej eliminacji konkurencji lub jej sparaliżowania. Azure IP Advantage ma za zadanie chronić przed takimi właśnie działaniami. Więcej szczegółów o usłudze AIPA można znaleźć na oficjalnej stronie usługi.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia