10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: aplikacje

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: aplikacje

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/27/2015, 3:21 PM

Liczba odsłon: 2952

Do sieci trafił dziś kolejny film reklamowy firmy Microsoft, zrealizowany w ramach wspomnianej w tytule tego wpisu serii materiałów promocyjnych o Windows 10. Ósmym już powodem, dla którego bez zastanowienia powinniśmy przesiąść się na Windows 10 są wbudowane w system nowe aplikacje uniwersalne.

Prócz standardowych nowoczesnych aplikacji Windows, takich jak Kalendarz, Poczta czy Pogoda, wraz z nowym systemem operacyjnym otrzymamy także: niezwykle atrakcyjną pod względem wizualnym i funkcjonalnym aplikację Zdjęcia, będącą następcą programu Muzyka aplikację muzyczną Groove z funkcją strumieniowania utworów i obsługą stacji radiowych, przydatne i wygodne w nawigacji Mapy stanowiące połączenie map Bing i HERE oraz zintegrowany ze Sklepem przewodnik i odtwarzacz multimedialny Filmy i telewizja.

Warto tu zwrócić uwagę na uniwersalność tych aplikacji. Z wszystkich programów będziemy mogli korzystać na dowolnym urządzeniu z Windows 10, a że dedykowana mu wersja programu świadoma będzie pozostałych komputerów z tą aplikacją, wykonywaną przykładowo na tablecie czynność będziemy mogli kontynuować na komputerze PC dokładnie od miejsca, w którym zakończyliśmy ją na urządzeniu mobilnym.

Wszystkie aplikacje bazują na wspólnym interfejsie użytkownika, zaś dzięki możliwości synchronizacji z usługą przechowywania danych OneDrive będziemy mogli pracować z nimi praktycznie z dowolnego miejsca, bez względu na to, czy korzystamy z komputera, tabletu czy telefonu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia