10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: Cortana

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: Cortana

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/20/2015, 4:28 PM

Liczba odsłon: 1934

W ramach zapoczątkowanej wczoraj serii materiałów reklamowych zatytułowanej 10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10 Microsoft opublikował dziś kolejne wideo, tym razem dotyczące cyfrowej asystentki osobistej o imieniu Cortana.

Cortana pomaga nam przede wszystkim w wyszukiwaniu informacji i odpowiedzi na dręczące nas pytania, a komunikacja z nią odbywa się za pomocą wydawanych jej w języku naturalnym poleceń głosowych. W miarę korzystania z komputera i prowadzenia dalszych dyskusji z asystentką, Cortana poznaje i uczy się naszych zainteresowań i nawyków, dzięki czemu jej przyszłe sugestie i odpowiedzi dopasowywane będą pod kątem naszych osobistych oczekiwań oraz upodobań.

Cortana bez problemu powie nam, czy będziemy danego dnia potrzebować parasola, pomoże odnaleźć na dysku zagubiony przez nas plik z prezentacją PowerPoint, przypomni o urodzinach najbliższych nam osób, zapamięta dla nas dowolną notatkę czy w końcu poprosi nas o wcześniejsze wyjście na zaplanowane spotkanie, byśmy się na nie przypadkiem nie spóźnili z powodu narastającego właśnie natężenia ruchu ulicznego.

Niestety Cortana na chwilę obecną nie jest dostępna w języku polskim, i nic nie wskazuje, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Jeśli jednak bardzo zależny nam na osobistej asystentce, możemy z powodzeniem zmodyfikować ustawienia regionu, języka wyświetlania i języka mówionego, i na tej podstawie uzyskać dostęp do Cortany w jednej z obsługiwanych obecnie wersji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia