10 aliasów konta Microsoft w Outlook.com

10 aliasów konta Microsoft w Outlook.com

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/4/2013, 2:37 PM

Liczba odsłon: 4012

Microsoft za pośrednictwem usługi Outlook.com zamierza umożliwić swoim użytkownikom utworzenie do dziesięciu nazw jednego konta Live. Wcześniej działająca metoda zmiany nazwy nie wypaliła i blokowała dostęp do zawartości konta.

Usługa pocztowa Outlook.com, podobnie jak wcześniej Hotmail, do zalogowania się w serwisie wymaga konta Microsoft. Niedługo po tym, jak Microsoft całkowicie zrezygnował z poczty Hotmail na rzecz odświeżonego zarówno pod względem interfejsu i funkcjonalności Outlook.com, firma zaproponowała swoim użytkownikom możliwość zmiany nazwy konta Microsoft Live. Stary adres miał otrzymać status 'aliasu', a cała historia poczty, kontaktów, kalendarza i plików miała zostać zachowana.

Niestety Microsoft gdzieś popełnił błąd, ponieważ w grudniu ubiegłego roku wielu użytkowników skarżyło się, że po zmianie nazwy swojego konta Live utracili dostęp do archiwalnych wiadomości e-mail, plików w usłudze SkyDrive oraz kalendarza. W związku z tym Microsoft zdecydował się na czasowe wyłączenie możliwości zmiany nazwy i rozpoczął pracę nad rozwiązaniem tego problemu.

Teraz, serwis Liveside.net powołując się nieznane bliżej źródło twierdzi, że firma ma już gotowe zupełnie nowe rozwiązanie. Według niego Microsoft ma zaoferować możliwość utworzenia do dziesięciu adresów e-mail dla jednego konta Live, a jednemu z nich będzie można nadać status adresu głównego. Na konto Live będzie można logować się za pomocą jednego z tych dziesięciu adresów. W przypadku prowadzenia nowej metody wyeliminowana ma zostać sytuacja, w której użytkownicy Windows Phone chcąc zalogować się do systemu za pomocą innego konta Microsoft, będą musieli resetować ustawienia telefonu, co według firmy jest główną zaletą tego pomysłu. Nie wiadomo jeszcze kiedy nowy sposób ma zostać wprowadzony, ale wszyscy zainteresowani mogą być pewni, że firma będzie chciała być w stu procentach pewna, że wszystko będzie działać zgodnie z planem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia