Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager — często zadawane pytania

Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager — często zadawane pytania

Autor: Microsoft

Opublikowano: 1/1/2005, 12:00 AM

Liczba odsłon: 6275

Tu znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager.

Omówienie

Co to jest Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager rozszerza możliwości programu Outlook 2003 o nowe funkcje i jest dostępna tylko w ramach pakietów Microsoft Office Small Business Edition 2003 i Microsoft Office Professional Edition 2003. Została opracowana w celu ułatwienia małym firmom zarządzania informacjami o kontrahentach i szansach sprzedaży, a także śledzenia i udostępniania tych informacji w jednym miejscu. Zapewnienie dostępu do wszystkich danych komunikacji prowadzonej z kontrahentami pozwala firmom na łatwiejsze i spójniejsze śledzenie kontrahentów i szans sprzedaży. Ta zaktualizowana wersja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager, dostępna od czerwca 2005, oferuje nowe możliwości udostępniania informacji o kontrahentach i szansach sprzedaży w sieci komputerowej, a także obsługę synchronizacji kontaktów biznesowych z urządzeniami Pocket PC z systemem Microsoft Windows Mobile.
Uwaga: Uprawnieni użytkownicy mogą pobrać Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager bezpłatnie lub zamówić dysk CD (obowiązują amerykańskie opłaty za wysyłkę i obsługę).

W jaki sposób Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager pomaga usprawnić działanie firmy?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager pomaga zarządzać kontaktami biznesowymi i śledzić szanse sprzedaży przy użyciu dobrze znanego programu Outlook 2003. Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager umożliwia wykonywanie następujących zadań:

 • Efektywne śledzenie i udostępnianie informacji o kontrahentach, w tym kontaktów biznesowych, danych klientów biznesowych i szans sprzedaży.
 • Uruchamianie raportów w celu uzyskania szczegółowych danych dotyczących działalności biznesowej i sprzedaży w swojej firmie.
 • Szybkie znajdowanie ważnych danych komunikacji prowadzonej z kontrahentami.
 • Wysyłanie wiadomości marketingowych skierowanych do konkretnych kontrahentów.
 • Korzystanie z Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager na urządzeniach Pocket PC z systemem Windows Mobile.

Jakie udoskonalenia zawiera Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager oferuje ulepszenia zwiększające wydajność oraz nowe funkcje, które ułatwiają małym firmom zarządzanie informacjami o kontrahentach i szansach sprzedaży:

 • Nowość! Udostępnianie informacji o kontrahentach. Informacje przechowywane w Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager kontakty biznesowe, dane klientów i szanse sprzedaży można udostępniać na przykład właścicielowi firmy, asystentowi administracyjnemu lub pracownikowi działu obsługi klienta. Dzięki temu właściciel firmy i pracownicy uzyskają pełny obraz informacji o kontrahentach i szansach sprzedaży, a informacje wprowadzone przez poszczególnych pracowników będą udostępniane pozostałym osobom.
  Uwaga Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager została zaprojektowana w celu współpracy z technologiami najczęściej używanymi przez małe firmy takimi jak sieć bez serwera (sieć równorzędna) oraz najpopularniejsze protokoły poczty e-mail: POP3 (Post Office Protocol), IMAP (Internet Message Access Protocol) i HTML (Hypertext Markup Language). Aby możliwe było używanie funkcji udostępniania, na hoście musi być uruchomiony system Microsoft Windows 2000 z dodatkiem Service Pack 3 (SP3) lub Microsoft Windows XP Professional Edition.
 • Nowość! Synchronizowanie kontaktów biznesowych z urządzeniem Pocket PC. Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager umożliwia zsynchronizowanie kontaktów biznesowych z urządzeniem Pocket PC, a następnie korzystanie z tych informacji i skojarzonej z nimi historii komunikacji nawet poza biurem lub w podróży. Po ponownym umieszczeniu urządzenia Pocket PC w podstawce dokowania kontakty biznesowe zostaną automatycznie zsynchronizowane z komputerem biurowym.
 • Nowość! Integracja z programem Microsoft Office Small Business Accounting 2006. W przypadku używania programu Small Business Accounting 2006 razem z Aktualizacją programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager historię finansową z programu Small Business Accounting 2006 można połączyć z informacjami o transakcjach kontrahentów, dzięki czemu najnowsze dane komunikacji z kontrahentami będą zestawiane z danymi finansowymi.
  Uwaga Program Small Business Accounting 2006 jest dostępny oddzielnie i tylko w Stanach Zjednoczonych (do nabycia od jesieni 2005).

Czy mogę otrzymać Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Używam wersji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager dostarczonej razem z pakietem Office Small Business Edition 2003 lub Office Professional Edition 2003. Czy mogę otrzymać Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager? W jaki sposób może ją uzyskać osoba nieposiadająca pakietu Office Small Business Edition 2003 ani pakietu Office Professional Edition 2003?

Licencjonowani użytkownicy pakietu Office Small Business Edition 2003 lub Office Professional Edition 2003 mogą pobrać Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager lub zamówić dysk CD (j. ang.) (obowiązują opłaty za wysyłkę i obsługę).
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager jest dostępna tylko w ramach pakietu Office Small Business Edition 2003 lub Office Professional Edition 2003.

Kto może używać Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager jest przeznaczona dla małych firm, zatrudniających nie więcej niż 25 pracowników. Może ona pomóc właścicielowi niewielkiej firmy, pracownikowi lub sprzedawcy w śledzeniu i udostępnianiu kontaktów biznesowych, danych klientów i informacji o szansach sprzedaży, a także w zarządzaniu nimi. Aktualizacja została zaprojektowana w celu współpracy z technologiami najczęściej używanymi przez małe firmy — sieciami komputerowymi bez serwera (sieciami równorzędnymi) i systemami poczty e-mail opartymi na najpopularniejszych protokołach: POP3, IMAP lub HTML.

Czy mogę udostępniać współpracownikom informacje biznesowe z Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Tak. Nowa funkcja Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager obsługuje udostępnianie informacji o kontrahentach kontaktów biznesowych, danych klientów i szans sprzedaży wyznaczonym użytkownikom w firmowej sieci komputerowej. Dzięki temu właściciel firmy uzyskuje pełny obraz informacji o kontrahentach i szansach sprzedaży.
Aby korzystać z rozszerzonych funkcji udostępniania, w tym z możliwości dostępu w trybie offline do zcentralizowanych informacji przechowywanych na serwerze, warto rozważyć nabycie programu Microsoft CRM (j. ang.). Microsoft CRM jest aplikacją służącą do zarządzania relacjami z klientami, zintegrowaną z pakietem Microsoft Office, platformą Microsoft Business Solutions for Financial Management i innymi systemami biznesowymi, która zapewnia pracownikom firmy dostęp do pełnych informacji o kontrahentach.
Uwaga: Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager została zaprojektowana w celu współpracy z technologiami najczęściej używanymi przez małe firmy sieciami komputerowymi (równorzędnymi) i najpopularniejszymi protokołami poczty e-mail (POP3, IMAP lub HTML). Aby możliwe było używanie funkcji udostępniania, na hoście musi być uruchomiony system Microsoft Windows 2000 z dodatkiem SP3 lub Microsoft Windows XP Professional Edition.

Czy mogę dostosować Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Tak. Można korzystać z funkcji tworzenia niestandardowych widoków informacji, a także dostosowywać wstępnie zdefiniowane raporty. Jeśli chcesz używać bardziej zaawansowanych funkcji dostosowywania, rozważ nabycie programu Microsoft CRM (j. ang.).

Czym różni się Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager od programu Microsoft CRM?
Istnieje kilka zasadniczych różnic między tymi programami. Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager rozszerza możliwości programu Outlook 2003 o nowe funkcje. Jest to proste w obsłudze, gotowe do użytku rozwiązanie przeznaczone dla małych firm, ułatwiające zarządzanie informacjami o kontrahentach i ewentualnych klientach oraz udostępnianie tych informacji. Aktualizacja została zaprojektowana w celu współpracy z technologiami najczęściej używanymi przez małe firmy — sieciami komputerowymi bez serwera (sieciami równorzędnymi) i systemami poczty e-mail opartymi na najpopularniejszych protokołach: POP3, IMAP lub HTML.
Program Microsoft CRM oferuje bardziej zaawansowane funkcje zarządzania sprzedażą i obsługą klienta, zapewniając dostęp w trybie online i offline do zcentralizowanych danych przechowywanych na serwerze. Ten program obsługuje rozszerzone funkcje dostosowywania i przy pomocy partnera można go w prosty sposób dopasować do potrzeb działalności firmy. Porównaj Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager i program Microsoft CRM (j. ang.), aby zdecydować, który z tych produktów lepiej odpowiada Twoim potrzebom.

W jaki sposób Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager współpracuje z pakietem Microsoft Office System?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager daje następujące możliwości:

 • Łączenie plików utworzonych za pomocą programów pakietu Microsoft Office System z kontaktami, aby zawsze można było je znaleźć.
 • Eksportowanie raportów dotyczących kontrahentów i szans sprzedaży do programów Microsoft Office Excel 2003 i Microsoft Office Word 2003 w celu dalszej analizy lub formatowania.
 • Importowanie produktów i cenników z programu Excel 2003.
 • Szybkie i proste tworzenie dokumentów korespondencji seryjnej w programach Microsoft Office Publisher 2003 i Word 2003 w celu wysyłania profesjonalnych, spersonalizowanych wiadomości e-mail i biuletynów do osób z list adresowych.
 • Tworzenie spersonalizowanych publikacji za pomocą możliwych do dostosowania szablonów programów Publisher 2003 i Word 2003.
 • Dołączanie faksów i zeskanowanych dokumentów do informacji o kontaktach.
 • Sortowanie i organizowanie kontaktów biznesowych w preferowany sposób przy użyciu programu Outlook 2003.

Dostępność, ceny i zamawianie

Które wydania pakietu Microsoft Office 2003 zawierają Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager jest dostępna w następujących wydaniach pakietu Office 2003:

 • Office Small Business Edition 2003 — oferowany w sprzedaży detalicznej, dostarczany razem z zakupionymi komputerami i w ramach programu licencjonowania zbiorczego Open License firmy Microsoft.
 • Office Professional Edition 2003 — oferowany w sprzedaży detalicznej i dostarczany razem z zakupionymi komputerami.
 • Office Professional Enterprise Edition 2003 — dostępny tylko w ramach programów licencjonowania zbiorczego firmy Microsoft. Program licencjonowania zbiorczego uprawnia użytkowników do pobrania Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager lub otrzymania od firmy Microsoft dysku CD zawierającego Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager (mogą obowiązywać opłaty za realizację zlecenia). Firma Microsoft zaleca większym firmom używanie programu Microsoft CRM do zarządzania potencjalnymi klientami, szansami sprzedaży i zdarzeniami przy użyciu możliwej do przeszukiwania bazy wiedzy oraz narzędzi raportowania.

Uwaga Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager będzie dołączana do określonych wydań pakietu Office 2003, począwszy od czerwca 2005 r.

Jestem licencjonowanym użytkownikiem programu Office Small Business Edition 2003 lub Office Professional Edition 2003. W jaki sposób mogę otrzymać Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Licencjonowani użytkownicy pakietu Office Small Business Edition 2003 lub Office Professional Edition 2003 mogą pobrać Aktualizację programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager lub zamówić dysk CD (j. ang.) (obowiązują opłaty za wysyłkę i obsługę).
Uwaga: Plik do pobrania ma rozmiar 250 megabajtów (MB). Ta opcja jest zalecana dla użytkowników korzystających z połączenia o dużej szybkości. Mogą obowiązywać opłaty za czas połączenia oraz pobierane przez usługodawców internetowych.

Instalacja i zgodność

Jakie są wymagania systemowe Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager?
Aby używać Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager, potrzebny jest komputer z procesorem Intel Pentium III 450 MHz lub szybszym (albo innym zgodnym procesorem) i 256 MB lub więcej pamięci RAM. Potrzeba również 360 MB dodatkowego miejsca na dysku twardym.

Czy mogę używać Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager z moim systemem poczty e-mail?
Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager została zaprojektowana do pracy z technologiami najczęściej używanymi przez małe firmy. Dlatego działa ona w sieci komputerowej bez serwera (sieci równorzędnej) i z najpopularniejszymi protokołami poczty e-mail (POP3, IMAP lub HTML).
Po uwzględnieniu opinii użytkowników z małych firm Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager obecnie współpracuje z programami Microsoft Windows Small Business Server 2003, Microsoft Exchange Server 2003 i z serwerami programu Exchange Server 2003 obsługiwanymi przez usługodawców internetowych.
Uwaga: Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager nie korzysta z funkcji udostępniania informacji o kontrahentach w programie Windows Small Business Server 2003 ani Exchange Server 2003.

Czy mogę używać Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager w programie Exchange Server 2003?
Tak. Po uwzględnieniu opinii użytkowników z małych firm Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager obecnie współpracuje z programami Microsoft Windows Small Business Server 2003, Exchange Server 2003 i z serwerami programu Exchange Server 2003 obsługiwanymi przez usługodawców internetowych.
Uwaga: Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager nie korzysta z funkcji udostępniania informacji o kontrahentach w programie Windows Small Business Server 2003 ani Exchange Server 2003.

Czy mogę używać Aktualizacji programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager w programie Windows Small Business Server?
Tak. Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager współpracuje z programami Windows Small Business Server 2003, Exchange Server 2003 i z serwerami programu Exchange Server 2003 obsługiwanymi przez usługodawców internetowych.
Uwaga: Aktualizacja programu Outlook 2003 z dodatkiem Business Contact Manager nie korzysta z funkcji udostępniania informacji o kontrahentach w programie Windows Small Business Server 2003 ani Exchange Server 2003.