Wprowadzenie do Skype dla firm

Wprowadzenie do Skype dla firm

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 3/22/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 6070

Office 365 to pakiet, który ma ułatwić organizację pracy w firmie. Jednym z kluczowych elementów takiej wzorcowej organizacji jest płynna i szybka komunikacja między pracownikami. Microsoft od zawsze starał się rozwiązać tę kwestię, proponując rozmaite narzędzia komunikacyjne. Taką właśnie usługą umożliwiającą konwersacje w ramach firmowej sieci był Micorosft Lync. Po przejęciu przez Microsoft marki Skype to właśnie ta aplikacja miała zostać kolejnym komunikatorem usługi Office 365. Tak faktycznie się stało - Microsoft Lync został zastąpiony przez Skype dla Firm w 2015 roku.

Skype dla Firm

Skype dla Firm różni się od swojego cywilnego odpowiednika kilkoma elementami, lecz w gruncie rzeczy obie aplikacje są do siebie podobne. Skype jest bardzo rozbudowaną aplikacją, dostępną na wiele platform i w większości planów, zarówno dla Małych firm, jak i przedsiębiorstw, oraz zintegrowaną z pozostałymi aplikacjami pakietu Office 365.

Skype dla Firm

Skype dla Firm zapewnia między innymi:

  • Wieloosobowe spotkania - zarówno tekstowe, audio, jak i wideo. Teraz fizyczna obecność na spotkaniu nie jest konieczna, aby w nim uczestniczyć. Możemy utworzyć spotkanie dla maksymalnie 250 osób! Natomiast z opcji wideo lub audio może korzystać maksymalnie 6 osób.
  • Udostępnianie pulpitu oraz zawartości podczas spotkania - możemy w łatwy sposób pokazać rozmówcom zawartość naszego pulpitu, a także współtworzyć pliki w ramach spotkania, udostępniając zawartość programów Office. Wszystko to w czasie rzeczywistym.
  • Obsługę wielu systemów - aplikacja Skype dla Firm dostępna jest na wiele urządzeń. Pozostajemy w stałym kontakcie, niezależnie, czy korzystamy z telefonu z Androidem, iOS czy komputera z Windowsem.
  • Integrację z innymi elementami pakietu Office - możemy łatwo komunikować się ze współpracownikami, na przykład wprost z arkusza Excel lub dokumentu Word.
  • Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych - jeśli nasza firma posiada odpowiednią licencję i przypisany firmowy numer. Pracownicy mogą wykorzystywać Skype dla firm do kontaktu z kontrahentami i klientami
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli - są to kluczowe dla pracy każdej firmy zagadnienia. Skype dla firm gwarantuje administratorowi wysoki poziom kontroli nad poziomem zabezpieczeń.

Skype dla Firm Mobilny

Jednak Skype dla Firm, pomimo swojego rozbudowania, nie okazał się idealnym rozwiązaniem. W międzyczasie wyrosła również spora konkurencja w postaci takich usług jak na przykład Slack, które są wyposażone w wiele bardziej innowacyjnych rozwiązań oczekiwanych przez użytkowników. Dlatego też Microsoft postanowił podejść do tematu od nowa, w wyniku czego powstał Microsoft Teams - następca Skype dla Firm. Gigant z Redmond zdaje sobie sprawę, że fundamentem doskonałego zespołu jest doskonała komunikacja.