Windows 11 napędza przyszłość pracy hybrydowej - podsumowanie zapowiedzi

Windows 11 napędza przyszłość pracy hybrydowej - podsumowanie zapowiedzi

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/5/2022, 8:09 PM

Liczba odsłon: 7050

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft prowadzi dziś keynote "Windows Powers the Future of Hybrid Work" na temat przyszłości pracy hybrydowej, której centralny punkt stanowi Windows 11. Przy tej okazji Panos Panay, Chief Product Officer działu Windows + Devices, udostępnił obszerny post na blogu z podsumowaniem dzisiejszych zagadnień. Możecie zapoznać się z nim w naszym opracowaniu w dalszej części artykułu.

Windows napędza przyszłość pracy hybrydowej

Przez ostatnie 2 lata wymiar pracy zmieniał się w sposób dramatyczny. Większość pracowników pragnie, aby elastyczne i zdalne opcje pozostały. Cyberzagrożenia są na najwyższym poziomie w historii. A wraz z przejściem do pracy hybrydowej menadżerowie IT stają przed koniecznością wspomagania swoich pracowników nowymi doświadczeniami technologicznymi.

W Microsoft naszą odpowiedzialnością jest dostarczanie narzędzi i technologii, które sprawiają, że praca hybrydowa działa dla was — naszych klientów. Windows stanowi centrum tej misji.

Windows 11 to system operacyjny dla pracy hybrydowej. Jest on zbudowany na kompatybilnej i znajomej podstawie, która jest łatwa do zarządzania przez IT. Jest zaprojektowany, by sprostać wyzwaniom stale ewoluującego krajobrazu cyfrowego, i wyposażony w doświadczenia, które pozwalają pracownikom wykonywać swoją pracę jak najlepiej.

Od premiery Windows 11 obserwujemy silne zapotrzebowanie oraz najwyższe wskaźniki jakości i satysfakcji z produktu w porównaniu do jakiejkolwiek wersji Windows, którą kiedykolwiek dostarczaliśmy. To dopiero początek; nasz zespół zobowiązany jest do innowacji sposobów, w jakie Windows może upraszczać doświadczenia — czy to kiedy wracacie do biura, pracujecie z domu czy jeśli nigdy nie opuściliście miejsca pracy jako pracownicy pierwszej linii.

Wraz z Windows 365 firmy mogą strumieniować całe doświadczenia Windows z chmury Microsoftu na dowolne urządzenie. Reprezentuje to ważny krok na naszej drodze wprowadzania Windowsa do chmury.

Nigdy nie było lepszego czasu, by przenieść firmę do Windows 11 i Windows 365 — najbardziej produktywnego, łatwego w zarządzaniu i bezpiecznego Windowsa w historii.

W imieniu zespołu jestem podekscytowany, by podzielić się tym, co nadchodzi dla Windows 11 i Windows 365 dla klientów komercyjnych w obszarach zarządzania, ochrony, produktywności i współpracy.

Ochrona chip-to-cloud w podejściu Zero Trust w Windows dostosowana do pracy hybrydowej

"Problemy i zagrożenia cyberbezpieczeństwa" znajdują się na szczycie listy obaw wśród osób decyzyjnych biznesowo na nadchodzący rok, jak pokazują nowe dane z raportu Microsoftu 2022 Work Trend Index. Wraz z wbudowaną ochroną od chipa po chmurę Windows 11 jest tu, by pomóc organizacjom sprostać nowym wyzwaniom bezpieczeństwa hybrydowego miejsca pracy, teraz i w przyszłości.

Nasz ponad miliard użytkowników Windows będzie czerpał korzyści z warstw ściśle zintegrowanej ochrony sprzętowej i software'owej — wliczając w to głębokie partnerstwa z producentami urządzeń i procesorów, aby wykorzystać ochronę przeciwko wielu wektorom ataku. Potrzebujecie, by wasze urządzenia były bezpieczniejsze niż kiedykolwiek w obliczu phishingu, słabego uwierzytelniania, malware, ransomware, utraty danych i poważnego ryzyka ataków sprzętowych, jeśli urządzenie zostanie skradzione. Windows ma w tym pomóc, atakując i zakłócając techniki wykorzystywane przez oprogramowanie ransomware i inne cyberataki na dużą skalę. Windows 11 wprowadza 2 nowe, potężne funkcje, które są skierowane przeciwko najpopularniejszym technikom cyberataków: phishingowi i ukierunkowanemu złośliwemu oprogramowaniu.

Nowością w Windows 11 jest ulepszone wykrywanie i ochrona przed phishingiem, wbudowane w Windows poprzez Microsoft Defender SmartScreen. Ta nowa funkcja pomoże chronić użytkowników przed atakami phishingowymi, identyfikując i ostrzegając użytkowników, którzy wprowadzają swoje dane uwierzytelniające Microsoft do złośliwej aplikacji lub zhakowanej witryny. Inteligentna kontrola aplikacji wykorzystuje podpisywanie kodu wraz z zaawansowanymi modelami sztucznej inteligencji Microsoftu, aby zapewnić uruchamianie tylko zaufanych aplikacji, domyślnie blokując jeden z największych wektorów ataków w Windows. Patrzymy również w przyszłość, aby przenieść moc chmury na sprzęt dzięki elastycznemu, dającemu się aktualizować procesorowi bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Jesteśmy zachwyceni dotychczasowymi postępami w tym ekosystemie.

Kontynuujemy nasze działania w Windows, aby wspomagać IT, nieustannie podnosząc poprzeczkę przeciwko wzorom ataków od chipa do chmury. Jesteśmy skupieni na ułatwianiu wam pracy, gdy chronicie produktywność swoich ludzi i swoich organizacji przed atakami — od tych najpowszechniejszych po najbardziej wyrafinowane. Aby to robić, Config Lock — dostępny już w Windows 11 — monitoruje klucze rejestru poprzez zasady MDM, aby upewnić się, że urządzenia w waszym ekosystemie są zgodne z firmowymi i branżowymi wytycznymi bezpieczeństwa. Jeżeli Config Lock wykryje zmianę w kluczach rejestru, automatycznie przywróci naruszony system do stanu pożądanego przez IT w ciągu kilku sekund.

Jestem podekscytowany kontynuowaniem tej podróży z naszymi klientami. Aby dowiedzieć się więcej o innowacjach bezpieczeństwa nadciągających do Windows 11, odwiedźcie Security Blog.

Wspomaganie pracowników poprzez produktywność i współpracę

Nasze zespoły czerpią tak wiele inspiracji dla Windows, słuchając od naszych klientów o tym, jak używają Windows, by pozostać połączonymi i produktywnymi. Podczas gdy ludzie pracują w większej ilości miejsc na różnych urządzeniach, wymagając większej elastyczności, chcemy wbudować w Windows doświadczenia, które są tak inkluzywne, połączone i inteligentne, jak to możliwe.

Bardziej inkluzywne, dostępne i inteligentne

Windows jest dla każdego z nas, a Windows 11 jest najbardziej przystępną i inkluzywną wersją Windowsa w historii. Nowe funkcje, takie jak Skupienie, Napisy na żywo w całym systemie i Dostęp głosowy, wspomagają każdego, wliczając w to osoby z niepełnosprawnościami, by mógł robić więcej. Skupienie ułatwia osobom pracującym z informacjami — wliczając w to osoby z ADHD — budować zdrowe nawyki w świecie cyfrowym i być bardziej produktywnymi. Napisy na żywo obejmujące cały system ułatwiają każdemu — w tym osobom, które mają trudności ze słyszeniem lub są głuche, a także uczącym się języków — rozumienie mówionych treści. Dostęp głosowy z kolei ułatwia każdemu — w tym ludziom z ograniczoną mobilnością i z dolegliwościami spowodowanymi powtarzającym się naprężeniem, takimi jak zespół cieśni nadgarstka — kontrolowanie urządzenia i dyktowanie treści za pomocą głosu. Każde z tych doświadczeń zostało stworzone we współpracy z osobami niepełnosprawnymi i rozszerzone na wielu innych użytkowników Windows. Ponadto chcemy pomóc użytkownikom Windows być wydajniejszymi i bardziej produktywnymi w każdym środowisku. Przeprojektowany, oparty na chmurze Eksplorator plików ułatwia znajdowanie tego, czego szukasz, umożliwiając wyświetlanie wszystkich plików w jednym scentralizowanym miejscu. Możesz także przypinać pliki i tworzyć karty w Eksploratorze plików, dzięki czemu aby dojść do jednego ważnego pliku, wystarcza 6 kliknięć.

Napisy na żywo w Windows 11

Aby dalej ulepszać doświadczenie spotkań i współpracy, przedstawiamy też nowe, inteligentne funkcje spotkań w Windows 11 napędzane przez AI. W stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej łączymy się ze sobą poprzez nasze urządzenia, a z nowymi funkcjami, takimi jak Voice clarity (jasność/przejrzystość głosu), Voice focus (skupieniu na głosie), Automatic framing (automatyczne kadrowanie), Portrait background blur (rozmycie tła) i Eye contact (utrzymanie kontaktu wzrokowego) chcemy, by to doświadczenie dawało bardziej osobiste i bardziej ludzkie wrażenia.

Aby dowiedzieć się więcej o doświadczeniach produktywności i współpracy nadciągających do Windows 11 i Windows 365, odwiedźcie Microsoft 365 Blog.

Wspomaganie IT poprzez usprawnione zarządzanie Windows

Rozumiemy, że prostota i łatwość zarządzania są ważniejsze niż kiedykolwiek, jako że organizacje i działy IT adaptują się do zdalnych i hybrydowych środowisk pracy. Oto niektóre z przykładów od naszego zespołu, dotyczących tego, jak upraszczamy zarządzanie punktami końcowymi dla IT w Windows przy pomocy Microsoft Endpoint Manager.

Wprowadziliśmy nasza nową, inteligentną usługę zarządzania, Windows Autopatch, która pomoże zmniejszyć obciążenie działu IT poprzez zautomatyzowanie aktualizacji Windows, Microsoft Edge i Office, zapewniając, że są one zawsze aktualne. Cieszymy się, że możemy udostępnić klientom Autopatch bez dodatkowych kosztów w ramach subskrypcji Windows Enterprise E3.

W Windows 365 rozwijamy doświadczenie Windows na chmurę, aby pomóc zaspokoić zmieniające się potrzeby pracowników. Windows 365 w edycji Enterprise daje organizacjom elastyczność i zapewnia niesamowite doświadczenie Windows na urządzeniu korporacyjnym bądź urządzeniu osobistym — wszystko to zarządzane w Microsoft Endpoint Manager. Poprzez Endpoint Manager działy IT mogą zarządzać Windows 365 Cloud PCs równolegle z fizycznymi PC-tami. Z przyjemnością ogłaszamy, że najbardziej wyczekiwana przez klientów funkcja — wsparcie dla Azure AD Join dla Cloud PCs — stanie się ogólnodostępna w maju.

Windows 365

Do Windows 11 nadchodzi też zarządzanie aplikacją dla Microsoft Edge, aby zapewnić więcej elastyczności w tym, gdzie pracują osoby zatrudnione. Kiedy pracownicy muszą skorzystać z urządzeń osobistych, aby zameldować się w pracy albo wykonać zadanie, chcemy pomóc działom IT zapewnić użytkownikom końcowym bezpieczny dostęp do zasobów firmowych. Dzięki zasadom ochrony aplikacji zaaplikowanym w Endpoint Manager for Edge dla Windows administratorzy będą mogli skonfigurować sposób przepływu danych do i z organizacji, a także zdefiniować dozwolony poziom zagrożenia Windows Defender na urządzeniu. Umożliwiamy pracownikom bezpieczny dostęp do zasobów firmy z ich osobistych urządzeń z Windows, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i prywatność.

Endpoint Manager

Ogłaszamy też nową erę dla Microsoft Endpoint Manager. Dziś dzielimy się naszymi planami wobec zarządzania urządzeniami końcowymi premium, które połączy narzędzia do zarządzania punktami końcowymi o krytycznym znaczeniu oraz narzędzia do zarządzania ochroną w pojedyncze, napędzane przez chmurę rozwiązanie. Z czasem uruchomimy serię funkcjonalności w Endpoint Manager, zaprojektowanych, aby ulepszyć doświadczenia użytkownika końcowego, zwiększyć ochronę punktu końcowego i zredukować TCO. Te nowe rozwiązania pomogą chronić endpointy w chmurze, wdrożeniach on-premise i na platformach urządzeń oraz będą podstawą dla organizacji pragnących zaadaptować model bezpieczeństwa Zero Trust.

Dziś uruchamiamy Remote help (Pomoc zdalną) — pierwszy z naszych dodatków do zarządzania punktami końcowymi klasy premium dla Endpoint Manger Remote, który odpowiada na podstawową potrzebę pracy hybrydowej, by bezpiecznie pomagać pracownikom w ich codziennych potrzebach IT za pomocą chronionych połączeń helpdesk-to-user niezależnie od tego, gdzie pracują. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach do zarządzania dla IT.

Usuwanie granic między PC a chmurą

Wkrótce dostarczymy nowe integracje, które łączą moc Windows 11 i Windows 365. Integracje zawierają Windows 365 Switch do płynnego przełączania się między Cloud PC a Lokalnym PC za pomocą jednego kliknięcia i Windows 365 Boot umożliwiający bootowanie (ładowanie systemu) bezpośrednio do Windows 365 Cloud PC za pomocą jednego kroku.

Windows 365

Myślimy też o możliwości pracy w trybie offline, a następnie o automatycznej ponownej synchronizacji bez utraty danych w Windows 365 Offline. Te scenariusze są przydatne dla firm i stanowią dopiero początek naszej integracji Windows z chmurą Microsoft.

Windows 365

Partnerzy sprzętowi pozwalają na więcej

Kluczowym elementem pracy hybrydowej jest zapewnienie, że urządzenia są nowoczesne i bezpieczne. Nasz ekosystem partnerów dostarcza najszerszy wachlarz urządzeń na rynku: od 2-w-1, po laptopy i komputery stacjonarne, w każdej możliwej cenie. Partnerzy OEM, w tym Acer, ASUS, Dell Technologies, Dynabook Fujitsu Client Computing, Getac, HP, Lenovo, LG, MSI, NEC PC, Panasonic i Samsung, wraz z naszymi partnerami krzemowymi, AMD, Intel i Qualcomm, oferują to, co najlepsze z innowacji Windows 11, naszym wspólnym klientom. Innowacja ta obejmuje secured-core PCs, niesamowite wideokonferencje, next-genową grafikę, cały dzień życia baterii, wytrzymałe konstrukcje dla pracowników pierwszej linii, szybką pamięć istant-on i ekstremalną wydajność, zrównoważone projekty i wiele więcej. Nigdy nie było lepszego czasu na zakup nowego komputera.

Windows jest zbudowany dla klientów komercyjnych i pracy hybrydowej

Przez ostatnie 2 lata organizacje, które kwitły, były tymi, które przyjęły transformację cyfrową. Nie możemy zawsze przewidzieć, co nadejdzie, ale możemy zapewnić, że Windows pozostaje na czele technologii i doświadczeń — od chmury, poprzez inteligencję, po urządzenia — wspomagając wasze organizację, by mogły przyjąć cokolwiek, co nadejdzie jako następne.

Windows 11 i Windows 365 są gotowe zabrać nas wszystkich w nową erę pracy hybrydowej. Teraz jest czas, by przenieść swoją firmę do Windows 11 i Windows 365. Budujemy Windows dla przyszłości, aby wspierać przyszłość waszych firm, oferując organizacjom najbezpieczniejsze, najbardziej zarządzalne i produktywne doświadczenie Windows na tej planecie.

— Panos Panay, Chief Product Officer działu Windows + Devices w Microsoft

Microsoft zajął się też tematem bezpieczeństwa Windows 11. Sprawdź nasze podsumowanie:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia