xCloud będzie domyślną usługą streamingu gier na smartfonach Galaxy. Wjeżdża na nie też darmowa Forza Street

xCloud będzie domyślną usługą streamingu gier na smartfonach Galaxy. Wjeżdża na nie też darmowa Forza Street

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:47
12.02.2020
331 wyświetlenie

Na wczorajszej konferencji Galaxy Unpacked 2020 miała miejsce premiera trzech modeli Galaxy S20 oraz nowego składanego Galaxy Z Flip. Wydarzenie było też okazją do poinformowania o pogłębieniu partnerstwa Samsunga z Microsoftem. W zeszłym roku objęło ono aplikacje OneDrive, Outlook i Łącze do Windows zintegrowane na urządzeniach mobilnych Koreańczyków. W tym roku rozciągnie się na usługę streamingu gier w chmurze Microsoftu. Innymi słowy taką domyślną usługą na smartfonach Galaxy będzie xCloud. Oprócz tego zadebiutuje na nich nowy mobilny tytuł Microsoftu - Forza Street.

To dopiero początek naszego gamingowego partnerstwa z Xbox. Zarówno Samsung, jak też Xbox dzielą wizję dostarczenia świetnych doświadczeń gamingowych graczom mobilnym z całego świata. Mając nasze portfolio 5G i bogatą historią Microsoftu w dziedzinie gier, współpracujemy blisko, by stworzyć oparte na chmurze, gamingowe doświadczenie premium. Usłyszycie o nim więcej w tym roku.
— David S. Park, szef marketingu Samsunga w USA

O partnerstwie tym wypowiedział się również Microsoft, podając trochę więcej detali, jednak i on potwierdza, że na efekty przyjdzie nam poczekać jeszcze parę miesięcy:

Otrzymaliśmy pozytywny feedback od uczestników wersji zapoznawczej Project xCloud na różnych urządzeniach Galaxy i będzie już tylko lepiej, jako że kontynuujemy bliską współpracę z Samsungiem nad ulepszeniem tego doświadczenia. To ekscytujący czas, by pracować nad Project xCloud i nie możemy się doczekać, by powiedzieć więcej o naszej pracy z Samsungiem w tym roku.
— Kareem Choudhry, CVP, Project xCloud, Microsoft

Pierwszym owocem tej nowej współpracy jest wprowadzenie na smartfony Galaxy wysokiej klasy gry mobilnej Forza Street. Jest to darmowa część świetnie przyjętej serii Forza, która zrobiła furorę na Xbox i Windows 10. Gra przestanie być ekskluzywna dla Windows 10 i trafi wkrótce na urządzenia z Androidem i iOS. Jej mobilny debiut odbędzie się jednak w Galaxy Store. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana. Wiemy tylko, że nastąpi ona "wkrótce". Jak wyjaśnia Samsung, możesz wstępnie zarejestrować tę aplikację na urządzeniu z zainstalowaną aplikacją Galaxy Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2020/2/12/21134167/microsoft-samsung-xbox-partnership-xcloud-cloud-game-streaming

Polecamy również w kategorii Samsung