Menu kategorii
 • openSUSE Leap 15.1 dostępny do pobrania z Microsoft Store

  openSUSE Leap 15.1 dostępny do pobrania z Microsoft Store

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:45
  28.05.2019
  1009 wyświetleń

  SUSE po dwóch latach obecności w Microsoft Store z openSUSE Leap 42 i SUSE Linux Enterprise Server 12 powraca z nową dystrybucją: openSUSE Leap 15.1. Działa ona w podsystemie WSL i jest dedykowana profesjonalnym deweloperom, administratorom systemów, przedsiębiorcom i niezależnym dostawcom oprogramowania.

  Jest to już któraś z kolei dystrybucja Linuksa oficjalnie wspierana przez WSL, czyli Podsystem Windows dla systemu Linux. Jak wymieniają jej autorzy, openSUSE Leap 15.1 jest świetnym wyborem dla:

  • Użytkowników korporacyjnych w środowiskach, gdzie Windows jest obowiązkowy.
  • Użytkowników CygWin, którzy chcieliby lepiej mirrorować swoje systemy Linux.
  • Administratorów systemów, którzy chcieliby używać natywnych narzędzi uniksowych wiersza poleceń, takich jak rsync, tar, vim, grep, sed, awk i wielu innych.
  • Deweloperów chcących mirrorować środowiska serwerowe Linuksa bez utrzymywania maszyny wirtualnej.
  • Użytkowników, którzy chcieliby poznać Linuksa bez borykania się z trudnościami konfiguracji dual-boot czy obsługi maszyny wirtualnej.

  WSL

  SUSE podkreśla, że jest to Linux w Windows bez maszyny wirtualnej. Jest to zgodne z wizją Microsoftu, według którego WSL nie jest tradycyjnym doświadczeniem VM, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość. Co więcej, niedługo jądro Linuksa będzie dostarczane z Windows, a podsystem zyska aktualizację zwaną WSL 2.

  openSUSE Leap 15.1 można już pobrać bezpłatnie z Microsoft Store. Alternatywnie dystrybucję można też zainstalować za pomocą PowerShell. O tym, jak to zrobić, dowiecie się z naszego wcześniejszego artykułu: Jak zainstalować Linuksa w Windows 10 przy pomocy WSL.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/opensuse-leap-15-1/9njfzk00fgkv

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft