Życie bez haseł od teraz również w Azure Active Directory dzieki integracji z kluczami FIDO2

Życie bez haseł od teraz również w Azure Active Directory dzieki integracji z kluczami FIDO2

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
22:55
10.07.2019
525 wyświetleń

Microsoft widzi przyszłość, w której nie ma haseł, i od dłuższego czasu stara się je zlikwidować, proponując wygodniejsze i bezpieczniejsze alternatywy. Dzisiaj gigant podejmuje kolejny krok w tym kierunku, ogłaszając wsparcie dla kluczy bezpieczeństwa FIDO2 w usłudze Azure Active Directory. Klucze bezpieczeństwa FIDO2 łączą się z innymi metodami uwierzytelniania bez hasła, obsługiwanymi przez Azure AD, w tym Windows Hello i Microsoft Authenticator.

Oprócz obsługi fizycznych kluczy zabezpieczeń firma Microsoft wprowadza nowe sposoby, w jakie organizacje mogą przyjmować logowanie bez hasła za pomocą swoich urządzeń. Po pierwsze, w portalu administracyjnym usługi Azure AD znajduje się nowe narzędzie, które umożliwia przypisywanie kluczy zabezpieczeń lub logowania Microsoft Authenticator do użytkowników i grup.

Po drugie, portal rejestracji umożliwia tworzenie i zarządzanie kluczami bezpieczeństwa FIDO2. Wreszcie, możliwe jest teraz również używanie tych kluczy do logowania się do urządzeń Windows 10 dołączonych do Azure AD za pomocą przeglądarek Edge i Firefox.

Reklama

W tym szaleństwie jest metoda, bo ja już dziś nie pamiętam, kiedy ostatni raz podałem hasło do najważniejszych portali. Wszystko albo zapamiętuje za mnie przeglądarka, albo logowanie uwierzytelniam za pomocą biometrii czy aplikacji. Taka jest przyszłość i trzeba przyznać, że jest wygodna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-continues-its-push-away-from-passwords-with-fido2-support-for-azure-ad

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo