Menu kategorii
 • Zobaczmy IoT w akcji! Microsoft zaprasza na event 13 listopada w Warszawie

  Zobaczmy IoT w akcji! Microsoft zaprasza na event 13 listopada w Warszawie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:22
  21.10.2019
  1274 wyświetlenia

  Jak wynika z raportu Microsoft IoT Signals, 88% firm uważa, że Internet rzeczy jest ważny dla ich sukcesu. IoT stosowany jest w wielu sektorach: detalicznym, produkcyjnym, rolniczym czy opiece zdrowotnej. Wciąż jednak istnieją bariery, które utrudniają wdrożenie tej technologii. O tym, jak je przekroczyć, Microsoft będzie mówił już 13 listopada na evencie IoT in Action w Warszawie. Darmowa rejestracja już wystartowała.

  Microsoft jest zdania, że Internet rzeczy musi być prosty, od krawędzi do chmury, a także bezpieczny. I o ile tak wygląda na papierze, wiele firm ma trudności z realizacją tych założeń:

  Wynik ankiety oraz raport IoT Signals potwierdzają, że jedną z głównych barier IoT były wyzwania wynikające ze złożoności i aspektów technicznych projektów. W rzeczywistości 39% respondentów stwierdziło, że jest to dla nich największa bariera w adaptacji IoT.

  Aby pomóc firmom w przezwyciężeniu tego wyzwania, Microsoft skupił się na znalezieniu sposobów na ułatwienie budowania i korzystania z rozwiązań IoT, takich jak wydanie IoT Plug and Play, która oferuje nowy, otwarty język modelowania umożliwiający płynne podłączanie urządzeń IoT do chmury. Teraz programiści mogą szybko łączyć urządzenia IoT z chmurą, a także tworzyć inteligentniejsze rozwiązania, a wszystko to bez konieczności pisania ani jednego wiersza osadzonego kodu. Ponadto, korzystając z Azure IoT Central lub Azure IoT Hub, firmy mogą prototypować i budować wdrożenia IoT na większą skalę w znacznie krótszym czasie.

  Co ciekawe, choć 97% firm obawia się o bezpieczeństwo podczas wdrażania IoT, to tylko 19% wymienia je jako największą barierę wdrożenia. Jest to jednak ważna kwestia. Dysponując miliardami połączonych urządzeń, firmy muszą zadbać o ochronę danych, prywatności, bezpieczeństwa fizycznego oraz infrastruktury. Microsoft na tych polach odnosi sukcesy, a co najważniejsze, pomaga robić to samo swoim partnerom i klientom. Jeszcze inną kwestią problematyczną może być to, że w ramach IoT informacje muszą być oparte na danych w czasie rzeczywistym i prezentowane klientom w możliwym do zastosowania formacie. W tej materii Microsoft posługuje się narzędziami i zasobami w chmurze Azure, które pozwalają klientom przekształcać dane w przydatne informacje.

  Uczestnicy spotkania IoT in Action w Warszawie 13-go listopada będą mieli okazję dołączyć do ekspertów podczas całodniowych praktycznych szkoleń technicznych, w których bada się, jak korzystać z systemu Windows dla IoT i Azure IoT, aby zasilać bardziej inteligentne rozwiązania.

  Jeżeli jesteście zainteresowani Internetem Rzeczy i aspektami związanymi z jego wdrażaniem, warszawska edycja IoT in Action powinna Was zainteresować! Na wydarzenie można zarejestrować się bezpłatnie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/czy-rynek-iot-jest-dojrzaly-microsoft-i-jego-partnerzy-podziela-sie-nowymi-trendami-juz-13-listopada-microsoftmowi/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy