Zmiany w cenniku Xbox Live Gold - będzie drożej!

Zmiany w cenniku Xbox Live Gold - będzie drożej!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:04
22.01.2021
1411 wyświetlenie

Od momentu powstania Xbox Live (a miało to miejsce 18 lat temu!) Microsoft robił wiele, by uczynić go możliwie najbardziej zaawansowaną siecią multiplayer. Wielomilionowa społeczność graczy korzysta z niej, by grać z przyjaciółmi i odkrywać nowe tytuły. Aby zapewnić stały rozwój, umożliwiać nowe sposoby dzielenia się i komunikowania z innymi, a także zwiększać bezpieczeństwo, Microsoft stale inwestuje w platformę. To skłoniło go jednak do podniesienia cen subskrypcji.

Microsoft okresowo szacuje wartość i ceny swoich usług, by odzwierciedlać zmiany na rynkach regionalnych i dalej inwestować w społeczność Xbox. Na skutek tego gigant postanowił "dostosować" ceny Xbox Live Gold na wybranych rynkach. Na wielu z nich ceny te nie zmieniały się od lat, a na niektórych — nawet od dekady. Jak zatem przedstawia się nowy cennik?

  • Obecni członkowie Xbox Live Gold z 12- lub 6-miesięcznym członkostwem nie doświadczą zmiany ceny. Nowa cena będzie obowiązywać dopiero przy odnowieniu subskrypcji.
  • Cena 1-miesięcznego członkostwa Gold wzrasta o 1 USD, a cena 3-miesięcznego członkostwa — o 5 USD lub adekwatną wartość na danym rynku.
  • Jeśli chcemy przejść z subskrypcji Gold do Xbox Game Pass Ultimate, pozostały czas zostanie przeniesiony do wyższego planu (do 36 miesięcy). Odbędzie się to bez dodatkowych kosztów.

Członkowie programu w niektórych regionach zostali już powiadomieni o zmianach. Jeśli jeszcze nie dostaliście powiadomienia, zapewne w przyszłym miesiącu dotrze ono do Was mailowo i w centrum wiadomości. Nowe ceny będą wynosić 10,99 USD za 1 miesiąc, 29,99 USD za 3 miesiące i 59,99 USD za 6 miesięcy (lub adekwatną sumę w lokalnej walucie). Microsoft dodaje, że każdy może wejść na swoje konto, by zarządzać swoim członkostwem, a nowe ceny nie zaczną obowiązywać przez minimum 45 dni od otrzymania wiadomości.

Czy Microsoft naprawdę potrzebował tej podwyżki, by utrzymać wysoki poziom obsługi Xbox Live? Naszym zdaniem niekoniecznie. Ruch ten postrzegamy raczej jako chęć skłonienia graczy do przejścia na Xbox Game Pass Ultimate, który zawiera w sobie subskrypcję Gold i wiele innych benefitów, których łączna cena wynosi o wiele mniej niż poszczególnych składników zakupionych oddzielnie. Jego cena pozostaje oczywiście bez zmian.

Aktualizacja 25.01.2021: Microsoft odwołał zapowiadane podwyżki cen. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/01/22/update-on-xbox-live-gold-pricing/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox