Menu kategorii
 • Zmiana wyglądu wykresów

  Zmiana wyglądu wykresów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  16.06.2006
  11522 wyświetlenia

  W poprzedniej poradzie dodaliśmy do dokumentu wykres. Wygląda on naprawdę efektownie. Oprócz wstawienia go do pliku możemy, go jeszcze dość dowolnie modyfikować. Zmieńmy kilka podstawowych parametrów dodanego elementu.

  Zacznijmy od legendy wykresu. Jeżeli uważamy że jest ona nie potrzebna możemy ją w bardzo prosty sposób skasować. Jak to zrobić? To proste wystarczy kliknąć na nią prawym przyciskiem myszki i z menu kontekstowego wybrać pozycję Usuń.

  W podobny sposób usuwamy wszystkie niechciane osie znajdujące się dookoła wykresu również poszczególne serie danych możemy tak usunąć. Jednak oprócz usuwania elementów opisu możemy je również w prosty sposób dodać. Wystarczy, że na wstędze Układy wykresu wybierzemy jeden z predefiniowanych typów.

  Możemy również w bardzo prosty sposób zmieniać wygląd oraz kolorystykę wykresu. Po naciśnięciu na zakładce Projektowanie przycisku Zmień typ wykresu pojawi się znane juz nam okno wyboru typu wykresu. Klikając tutaj w dowolną pozycję spowodujemy zmianę w dokumencie. Korekta barwy elementu jest tak samo łatwa. W tym celu na tej samej wstędze w sekcji Style wykresu wybieramy interesujący nas schemat.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Word 2007