Menu kategorii
 • Zmiana wyglądu programu

  Zmiana wyglądu programu

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  02.03.2010
  7958 wyświetleń

  Niektórzy z nas pamiętają czasy, gdy system Windows posiadał standardową szarą kolorystykę okien, a wszystkie programy miały takie same barwy okna i bardzo ograniczone możliwości konfiguracji wyglądu. Na szczęście te czasy już za nami. Pakiet aplikacji usługi Windows Live jest otwarty na użytkownika i sprzyja dostosowywaniu go do indywidualnych potrzeb. Jakie mamy możliwości takich zmian w kliencie poczty Windows Live Mail? Przekonajmy się.

  Praktycznie wszystkie zmiany dokonywane są poprzez pasek narzędzi znajdujący się pod paskiem menu na górze okna programu. Z punktu widzenia zmian wyglądu, interesować nas będą dwie ikony w prawej części paska – Uruchom koloryzator i Menu. Kliknijmy pierwszą z nich. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • Kolor domyślny - zmienia kolor okna na standardowy jasnoniebieski odcień,
  • Kolor systemu Windows - kolor okna będzie identyczny, jak ten ustawiony dla wszystkich okien w systemie,
  • paleta dwunastu predefiniowanych schematów kolorów pozwoli nam szybko ustawić nowy kolor okna bez żmudnego ustawiania odcieni ręcznie,
  • Więcej kolorów - umożliwia ręczne dostosowanie odcienia poprzez wybór z palety wszystkich barw.

  Zmiana barw to nie wszystko. Możemy również zmienić układ paneli programu. Odpowiada za to opcja Układ znajdująca się pod ikoną Menu obok narzędzia Koloryzator. W nowym okienku znajdziemy aż cztery różne elementy do konfiguracji. Sekcja Okienko odczytu pozwala na włączenie lub wyłączenie okienka, w którym wyświetlany jest podgląd wiadomości bez potrzeby jej otwierania. Możemy wybrać także miejsce, w którym Okienko będzie wyświetlane. Sekcja Lista wiadomości pozwala zdefiniować układ, w jakim wyświetlane będą wiadomości e-mail w każdym folderze w programie. Okienko folderów zawiera kilka opcji odnoszących się do listy folderów po lewej stronie ekranu. Możemy je zminimalizować do ikon, ukryć niektóre jego elementy i zmienić sposób wyświetlania skrótów do funkcji programu na dole listy. Ostatnia z pozycji pozwala na włączenie wyświetlania nagłówków wiadomości e-mail w Okienku odczytu.

  Zmiana wyglądu programu

  Może się też zdarzyć, że będziemy chcieli zmodyfikować zawartość paska nazrzędzi. Wystarczy, że klikniemy ikonę Menu i wybierzemy z listy Dostosuj pasek narzędzi. W nowym oknie możemy przenosić różne elementy między dwiema sekcjami, definiując tym samym zawartość paska narzędzi, oraz kolejność ułożenia przycisków na nim.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Mail w Windows 7