Zmiana właściciela systemu

Zmiana właściciela systemu

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
00:00
22.10.2007
1 komentarz
10508 wyświetleń

Instalując system instalator wymaga podania nazwy użytkownika, na którego zostanie zarejestrowany system. Informacja ta dostępna jest później w Właściwościach systemu. Niejednokrotnie zdarza się, że chcielibyśmy wpis ten zmodyfikować - pierwszą czynnością nasuwającą się nam na myśl jest reinstalacja systemu, ale okazuje się iż jest to po prostu strata czasu, gdyż wystarczy mała modyfikacja wpisu w rejestrze systemowym.

Pierwszym etapem tej modyfikacji jest uruchomienie Edytora rejestru, w tym celu klikamy Start, Uruchom i w polu tekstowym okna, które nam się wyświetli wpisujemy polecenie regedit oraz klikamy przycisk OK. W tym momencie naszym oczom ukaże się wspomniany wcześniej Edytor rejestru, w którym odszukujemy następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion Następnie modyfikujemy wartość RegisteredOwner, znajdującą się w prawym oknie Edytora rejestru, wspomnianej modyfikacji dokonujemy poprzez dwukrotne kliknięcie wartości lub kliknięciem na nią prawym przyciskiem myszy i wybraniem z menu kontekstowego opcji Modyfikuj.

Zmieniamy wpis znajdujący się w polu tekstowym Dane wartości, klikamy OK i zamykamy rejestr. W Właściwościach systemu od tego momentu będzie widniała nowa nazwa użytkownika, na którą zarejestrowany jest system.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu

Komentarze

Skomentuj

Autor