Menu kategorii
 • Zmiana nazwy Mojego komputera

  Zmiana nazwy Mojego komputera

   Daniel Karcz
  Daniel Karcz
  00:00
  19.09.2006
  34244 wyświetlenia

  W każdym systemie Windows XP istnieją standardowe foldery takie jak Mój komputer czy też Moje dokumenty. Przyjrzyjmy się dziś pierwszej wymienionej przez nas lokalizacji. Niektórych z nas może znudzić napis wyświetlający się pod ikoną komputera. Na szczęście ten element możemy dowolnie dostosować.

  Zmiana nazwy Mojego komputera nie będzie możliwa bez wcześniejszej ingerencji w rejestr systemowy, aby tego dokonać klikamy na Start, następnie Uruchom... i w polu tekstowym okna, które się wyświetli wpisujemy regedit. Następnie odszukujemy i otwieramy kolejno poszczególne klucze: HKEY_CLASSES_ROOT/CLSID/{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8- 08002B30309D} oraz poprzez dwukrotne kliknięcie edytujemy wartość ciągu LocalizedString.

  W polu tekstowym Dane wartości: możemy wpisać dowolny tekst, który będzie wyświetlany pod ikonka komputerka. My pod obrazkiem wyświetlimy nazwę użytkownika oraz identyfikator jednostki, na której system jest zainstalowany. W tym celu użyjemy dwóch zmiennych systemowych. Odpowiednio są to zmienne %USERNAME% oraz %COMPUTERNAME%. Dysponując tą wiedzą wpiszmy w polu Dane wartości: tekst %USERNAME% na %COMPUTERNAME%, aby zaakceptować zmiany kliknijmy przycisk OK. Następnie zamknijmy Edytor rejestru, oraz odświeżmy pulpit za pomocą klawisza [F5], w celu możliwości zobaczenia dokonanych przez nas zmian, które widoczne będą zarówno na pulpicie jak i Eksploratorze Windows.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu