Menu kategorii
 • Zgrywanie płyt audio

  Zgrywanie płyt audio

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  19.07.2007
  7461 wyświetlenie

  Posiadane płyty audio możemy zgrać do biblioteki multimediów. W ten sposób utworzymy kolekcję muzyki na dysku twardym. Wkładamy nośnik do napędu optycznego. Uruchamiamy Windows Media Player i przechodzimy do zakładki Zgraj. Płyty możemy zgrywać do różnych formatów. Wybierzemy go klikając przycisk znajdujący się pod menu Zgraj. Z rozwijalnej listy wybieramy polecenie Format oraz Szybkość transmisji bitów (im wartość jest większa, tym lepsza jakość zakodowanych plików audio). Windows Media Player połączy się z bazą MetaServices i automatycznie postara się pobrać informacje o albumie. Jeśli jednakże chcemy, to możemy je zmienić. W tym celu zaznaczamy odpowiednie pole i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy, następnie wybieramy polecenie Edytuj i wprowadzamy informacje i zatwierdzamy klawiszem Enter.

  Gdy już mamy uzupełnione wszystkie dane o albumie i wykonawcy to naciskamy przycisk Rozpocznij zgrywanie. Album zostanie skopiowany na dysk twardy komputera. Domyślnie do folderu Użytkownicy\Nasza_nazwa_użytkownika\Muzyka. Oczywiście lokalizację tą możemy zmienić. W tym celu naciskamy przycisk po zakładką Zgraj i wybieramy polecenie Więcej opcji. Następnie w sekcji Zgraj muzykę do tej lokalizacji wybieramy Zmień i wskazujemy nowy folder zgrywania oraz zatwierdzamy kontrolką OK.

  Poniżej odnajdziemy sekcję Ustawienia zgrywania. Z rozwijalnej listy wybieramy Format. Może to być popularny MP3, Windows Media Audio, lub dźwięk WAV (bezstratny). Następnie konfigurujemy opcję odpowiedzialną za to, kiedy krążek ma być zgrywany. Zaznaczamy Zgraj dysk CD po jego włożeniu i wybieramy pole Tylko na karcie Zgraj. Zaznaczamy opcję Wysuń dysk CD po ukończeniu zgrywania. Natomiast w sekcji Jakość audio ustalamy suwakiem rozmiar kopiowanych nagrań przesuwając go odpowiednio w prawo (lepsza jakość), lub lewo (gorsza jakość). Wszystkie zmiany zatwierdzamy przyciskiem Zastosuj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Media Player w Windows Vista