Menu kategorii
 • Zarządzanie prywatnością

  Zarządzanie prywatnością

   Marek Wojtyna
  Marek Wojtyna
  00:00
  18.04.2006
  5148 wyświetleń

  Pełna anonimowość podczas przeglądania zasobów sieciowych jest bardzo trudna do osiągnięcia, ale stosując odpowiednie zabiegi możemy zminimalizować ryzyko pozostawienia osobistych informacji na komputerze. Prywatność dla wielu z nas jest elementem, na którym bardzo nam zależy. Niektórzy nawet, stawiają tę cechę na pierwszym miejscu.

  Komputer może zdradzić innym użytkownikom systemu cenne informacje, które pozostawiliśmy po sobie gdy przeglądaliśmy sieć. Może to być adnotacja dotycząca nazwy użytkownika i hasła, której użyliśmy logując się do internetowej poczty elektronicznej bądź lista odwiedzonych adresów URL (Historia). Jednakże te prywatne dane, o których mowa można skutecznie wymazać w dowolnej chwili pracy z przeglądarką. Oto kilka sposobów na zacieranie śladów po wizycie w sieci:

   

  • Usuń listę adresów URL odwiedzonych witryn wybierając z głównego menu Internet Explorer’a element Narzędzia > Opcje internetowe. Na zakładce Ogólne kliknij przycisk Wyczyść Historię;

  • Tymczasowe pliki internetowe – to folder zawierający wszystkie elementy przeglądanych stron w sieci (obrazy, tekst etc.); na zakładce Ogólne wskaż przycisk Usuń pliki aby wyczyścić bazę;

  • Autouzupełnianie – dezaktywuj opcje dotyczące autouzupełniania formularzy internetowych takich jak hasła i nazwy użytkowników; w Opcjach internetowych przejdź na zakładkę Zawartość, wybierz element Autouzupełnianie i wyczyść hasła oraz formularze. 


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Ustawienia internetowe