Menu kategorii
 • Zapisywanie załącznikow poczty e-mail w SharePoint

  Zapisywanie załącznikow poczty e-mail w SharePoint

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  14.11.2017
  1783 wyświetlenia

  Wysyłanie załączników pocztą elektroniczną to wciąż jedna z najczęściej wykorzystywanych metod wymiany danych. Po otrzymaniu pliku w załączniku poczty możemy go następnie zapisać na dysku twardym komputera lub samemu przekazać do chmury OneDrive czy biblioteki SharePoint i dalej przekazywać znajomym lub współpracownikom. Możemy jednak ten proces zautomatyzować za pomocą usługi Microsoft Flow, gdzie wystarczy utworzyć odpowiedni przepływ danych. W tym poradniku skupimy się na przekazywaniu załączników poczty do wskazanej biblioteki w witrynie zespołu SharePoint. W tym celu korzystamy z gotowego szablonu Zapisz moje załączniki wiadomości e-mail w bibliotece dokumentów usługi SharePoint.

  Strona szablonu

  Jak zapisać załącznik poczty e-mail w bibliotece SharePoint?

  1. Przechodzimy do strony głównej szablonu, gdzie jesteśmy informowani, że przepływ do poprawnego działania musi nawiązać połączenie z klientem pocztowym Office 365 i usługą SharePoint. Domyślnie po zalogowaniu się od Microsoft Flow za pomocą poświadczeń Office 365 powinniśmy być również zalogowani do wyżej wymienionych usług, co widać też na powyższym zrzucie ekranu.
  2. Klikamy przycisk Kontynuuj.
  3. Konfigurujemy pierwszy krok przepływu, w którym wskazujemy katalog źródłowy w skrzynce pocztowej, gdzie zgodnie z naszymi ustawieniami trafiają odebrane wiadomości. Domyślnym ustawieniem jest oczywiście Skrzynka odbiorcza.
  4. Konfiguracja katalogu źródłowego klienta pocztowego w wyzwalaczu przepływu

  5. Konfigurujemy drugi krok przepływu, w którym musimy ustalić ogólny adres witryny zespołu w usłudze SharePoint, następnie ustalamy ścieżkę folderu, w którym mają być zapisywane pliki pobrane z załączników poczty elektronicznej. Pola Nazwa pliku i Zawartość pliku pozostawiamy bez zmian.
  6. Konfiguracja akcji tworzenia nowego pliku we wskazanej bibliotece SharePoint

  7. Całą konfigurację przepływu kończymy, klikając przycisk Utwórz przepływ.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Flow