Zakładki i osoby sugerowane na pasku adresu Edge. Jak to działa?

Zakładki i osoby sugerowane na pasku adresu Edge. Jak to działa?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:27
21.02.2019
1953 wyświetlenia

W zeszłym roku Microsoft pokazał zupełnie nową wyszukiwarkę dla Windows 10 19H1, Office i Bing. Całość nosi nazwę Microsoft Search i jest napędzana przez Microsoft Graph. Funkcjonalność nie została jeszcze wszędzie zaimplementowana, ale część użytkowników może z niej korzystać w Microsoft Edge. Jakie warunki trzeba spełnić i na czym to dokładnie polega?

Microsoft Search in Bing (MSB)

Pasek adresu w Microsoft Edge staje się miejscem, w którym będziemy mogli otrzymywać podpowiedzi zakładek i osób. Jest to funkcja automatycznych sugestii Microsoft Search w Bing. Co na ten temat mówi Microsoft?

Sugestie zakładek i osób będą pojawiać się w trakcie pisania na pasku adresu u użytkowników Windows Enterprise. Powinno to sprawić, że wyszukiwanie i nawigowanie do wewnętrznych zasobów, stron i zakładek będzie tak samo proste, jak udanie się na publiczną witrynę. Sugestie osób będą trafiały na stronę wyników Microsoft Search in Bing (MSB), gdzie użytkownicy mogą eksplorować kartę osób i nie tylko.
– Suhel Parekh, Microsoft

Aby widzieć te sugestie na pasku adresu w Edge, trzeba spełnić kilka warunków:

  • Uczestnictwo w MSB w wersji public preview.
  • Zalogowanie na maszynie z Windows za pomocą danych logowania AAD.
  • Zainstalowany Edge w wersji 1709 (Fall Creators Update) lub nowszej.
  • Bing ustawiony jako domyślny silnik wyszukiwania w Edge.

Po spełnieniu tych warunków pasek adresu w Edge będzie pokazywał te same sugestie MSB, co Bing.com (nie są potrzebne specjalne działania administratora). Dzięki temu użytkownicy będą mogli wyszukiwać dostępne dla nich zasoby, np. współpracowników. Mechanizm będzie się również uczył na podstawie naszych decyzji (tego, co klikamy), aby z biegiem czasu dopasowywać lepsze wyniki.

Microsoft planuje rozwinąć tę funkcjonalność, dodając wsparcie dla nowych typów zawartości, takich jak Q&A, lokacje i inne. Automatyczne sugestie będą też dodawane w innych punktach końcowych, by były dostępne dla użytkowników tam, gdzie właśnie się znajdują.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Search-Blog/Bookmarks-and-People-are-now-in-autosuggest-on-Edge-OneBox-for/ba-p/354158

Polecamy również w kategorii Edge