Menu kategorii
 • Zaawansowane tworzenie filmu

  Zaawansowane tworzenie filmu

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  07.08.2007
  3647 wyświetleń

  Program Windows Movie Maker umożliwia dodawanie wielu efektów do tworzonego filmu. Przyjrzyjmy się im bliżej. Wszystkie opisywane opcje odnajdziemy w menu Narzędzia.

  • Efekty - opcja pozwoli na dodanie ciekawych efektów graficznych do naszego filmu, dzięki czemu nabierze on niepowtarzalny charakter. W tym celu wybieramy z menu Narzędzia polecenie Efekty. Następnie wybieramy jeden z dostępnych efektów i naciskamy przycisk Odtwórz, aby podejrzeć wynik. W kolejnym kroku z menu Klip wskazujemy polecenie Dodaj do osi czasu.
  • Przejścia - efekt przejścia umożliwia zmianę sposobu, w jaki kolejne klipy wideo będą przechodzić w następne. Dodajemy je w ten sam sposób co Efekty.

  • Narracja - do filmu możemy oczywiście dodać także narrację. Zrobimy to wybierając z menu Narzędzia polecenie Dodaj narrację do osi czasu. Następnie wskazujemy urządzenie audio, z którego przechwytujemy dźwięk i ustalamy poziom wejścia odpowiednim suwakiem. Operację uruchamiamy przyciskiem Rozpocznij narrację. Po zakończeniu dodawania narracji zapisujemy ją w postaci pliku.
  • Muzyka - równie łatwe jest dodawanie dźwięków muzycznych do filmu. Przechodzimy do menu Plik/Importuj elementy multimedialne i wskazujemy plik audio, który chcemy dodać naciskając Importuj, a następnie po wybraniu pliku naciskamy Otwórz. W kolejnym kroku dodajemy go do osi czasu na ścieżkę Audio/muzyka.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Tworzenie Audio CD oraz Video CD