YouTube przestał działać w Edge. Rozwiązanie Microsoftu: wyłączyć Adblocka

YouTube przestał działać w Edge. Rozwiązanie Microsoftu: wyłączyć Adblocka

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:22
25.06.2020
1682 wyświetlenia

AdBlock Plus był jednym z pierwszych rozszerzeń, które w ogóle trafiły do Microsoft Edge, jeszcze w jego poprzedniej wersji. Po ponad czterech latach, gdy Edge działa już na silniku Chromium, dodatek zaczął sprawiać problemy. Awaria jest o tyle dotkliwa, że występuje przy próbie otworzenia filmu na YouTube, czyli de facto podstawowej platformie wideo w całym Internecie.

Po wejściu na stronę użytkownikom pokazuje się komunikat "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później". Microsoft jest świadomy istnienia problemu. Na forum TechCommunity pisze:

Nasz zespół Mediów otrzymał pewną liczbę zgłoszeń dotyczących potencjalnego buga, więc chcieliśmy wprowadzić was w nasze odkrycia. Słyszeliśmy, że pewna liczba użytkowników, która ma zainstalowane rozszerzenia AdBlock (Plus) lub Adblock dla YouTube, napotyka błędy na filmach YouTube. Jeśli doświadczasz tego buga, prawdopodobnie napotkasz czarny ekran odtwarzacza wideo przy próbie załadowania filmu na YouTube (zobacz zrzut ekranu). Odkryliśmy, że te zachowanie występuje we wszystkich systemach operacyjnych i wszystkich kanałach Microsoft Edge.
— Microsoft

YouTube - błąd

Błąd ma występować we wszystkich wersjach Edge: od Canary, po Stable, oraz we wszystkich systemach, na których przeglądarka jest dostępna. Rozwiązanie jeszcze nie jest gotowe, niemniej jednak Microsoft proponuje sposób na obejście problemu:

Na szczęście zespół zidentyfikował też prosty sposób na obejście, podczas gdy później zajmie się dochodzeniem. Jeśli doświadczasz problemów z YouTube i masz włączone rozszerzenie Adblock, rekomendują oni wyłączenie go i ponowne załadowanie strony.
— Microsoft

Dodatek sprawia problemy? Wyłącz go! Że też nikt wcześniej na to nie wpadł! A tak poważnie, w tej sytuacji nie da się zrobić nic więcej. Nie wiadomo, jak naprawić AdBlocka ani jego interakcje z przeglądarką. Na szczęście to nie jedyny bloker reklam dostępny dla Edge. My proponujemy przesiadkę na uBlock Origin, który sprawuje się równie dobrze, jak AdBlock, a pod niektórymi względami możliwe, że nawet lepiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-does-google-a-favour-by-nixing-adblock-on-youtube/

Polecamy również w kategorii Edge