Xiaomi Mi Browser mocno "zainspirował się" Microsoft Edge

Xiaomi Mi Browser mocno "zainspirował się" Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:48
05.03.2020
791 wyświetlenie

Xiaomi w swojej nakładce MIUI na Androida oferuje kilka alternatyw dla aplikacji Google. Jedną z nich jest przeglądarka Mi Browser, która została niedawno wydana w nowej postaci (coś Wam to przypomina?), łączącej cechy dwóch poprzednich przeglądarek Mi oraz Mint. Zawiera ona kilka wyjątkowych i przydatnych funkcji, którym warto się przyjrzeć. Nas interesuje jeszcze jedna sprawa, a mianowicie ikona Mi Browser, która łudząco przypomina logo nowego Edge. Czyżby "inspiracja" poszła nieco za daleko?

Zacznijmy od ikony Edge. W jej designie wielu dopatrywało się inspiracji Internet Explorerem, Firefoksem i Chromem, których cechy zostały połączone w jedno i poddano efektowi wirowania, co swoją drogą przywołało skojarzenia z kapsułkami do prania (tak, tymi kapsułkami, których jedzenie było swego czasu internetowym wyzwaniem i tematem wielu memów). Trudno jednak zarzucić Microsoftowi oczywistą zrzynkę pomysłu. Xiaomi tymczasem nie wykazało się specjalną inwencją. Jego ikona pod prawie każdym względem przypomina projekt Microsoftu. Mamy tu fale w kilku odcieniach morskich kolorów, nakładające się na siebie w bardzo podobny sposób warstwy, a ostatnia z nich pokryta jest gradientem. Zamiast zieleni zastosowano tu fiolet, a cały środek okręgu jest wypełniony, jednak to tylko drobne różnice. Dla laika obie te przeglądarki mogą się zlewać w jedną.

Xiaomi Mi

Braku oryginalności nie można za to zarzucić funkcjom przeglądarki. Wśród nich znajdziemy m.in. możliwość bezpośredniego pobierania filmów z portali społecznościowych, np. Facebooka i Instagrama, opcję zapisywania statusów WhatsAppa czy bezpieczny magazyn plików. Dzięki nim użytkownicy smartfonów z Androidem nie muszą pobierać rozszerzeń, które zapewnią te przydatne, aczkolwiek niespecjalnie pożądane przez twórców tych usług funkcje. Mi Browser oferuje też ciemny motyw oraz natywne funkcje tłumacza, wyszukiwania głosowego, tryb Incognito, opcje zapisywania danych, widok do czytania i nie tylko.

Mi Browser w aktualnej wersji 11.6.2-g (z 5 marca) można pobrać na urządzenia z Androidem 4.4+ ze Sklepu Play. W nim również znajdziemy przeglądarkę Microsoft Edge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/fb4rq8/xiaomi_has_launched_its_mi_browser_two_days_ago/

Polecamy również w kategorii Przeglądarki i wyszukiwarki