Xbox zwiększa transparentność w kwestii gromadzenia danych diagnostycznych

Xbox zwiększa transparentność w kwestii gromadzenia danych diagnostycznych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:11
15.09.2020
2091 wyświetlenie

W zeszłym roku Microsoft zobowiązał się zwiększyć transparentność i kontrolę nad danymi klientów. Teraz podejmuje kolejny krok, by dać wyraz tym zasadom poprzez aktualizację ustawień na konsolach. Użytkownicy zyskają jasność co do tego, jakie dane diagnostyczne są przesyłane do firmy Microsoft, oraz mogą wybrać jedną z opcji. Ponadto staje się jasne, do czego te dane służą.

Oferowanie naszym użytkownikom wyboru zawsze było priorytetem, a teraz oparliśmy się na istniejących kontrolkach, by zapewnić wam jeszcze więcej wyboru nad waszymi danymi diagnostycznymi:
  • Na konsoli otrzymacie przegląd wymaganych danych diagnostycznych, które gromadzimy na Xbox, oraz tego, jak ich używamy, by uczynić doświadczenie lepszym dla wszystkich graczy.
  • Będziemy oferować wybór udostępniania dodatkowych, opcjonalnych danych diagnostycznych, które pomogą nam jeszcze bardziej poprawiać wasze doświadczenie konsoli, jeśli uznacie, że jest to dla was odpowiednie.
— Dave McCarthy, Corporate Vice President w Xbox Operations

Aby dowiedzieć się więcej o danych, nie trzeba będzie szukać stron internetowych z regulaminami. Więcej informacji znajdzie się już bezpośrednio na samej konsoli. Wkrótce, gdy będziemy logować się na Xbox One, otrzymamy przegląd wymaganych danych, które są pobierane. Aktualizacja będzie też dostępna na Xbox Series X i Xbox Series S w dniu ich premiery, 10 listopada.

Wśród wymaganych danych diagnostycznych znajdują się te dane, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo, aktualność i działanie konsoli zgodnie z oczekiwaniami. Przykładami takich danych są:

  • Szczegóły błędów, gdy konsola próbuje uruchomić gry i aplikacje.
  • Szczegóły konfiguracji konsoli, która zakończyła się sukcesem lub niepowodzeniem. Ma to pomóc zdiagnozować problemy, które uniemożliwiają korzystanie z konsoli.
  • Szczegóły aktualizacji oprogramowania, które zakończyły się sukcesem lub niepowodzeniem, a także inne błędy na konsoli.

Microsoft zaznaczył też, że nie gromadzi już danych z wyszukiwań głosowych ani zamiany mowy na tekst. Gigant ustalił, że dane te nie są mu potrzebne w realizowaniu misji zapewnienia graczom pozytywnych wrażeń. Użytkownicy mogą za wyraźną zgodą wybrać przesyłanie dodatkowych danych, takich jak dane o działaniach na konsoli, rozszerzone zgłoszenia błędów i dane o działaniu konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/09/15/improve-transparency-and-choice-your-console-data/

Polecamy również w kategorii Xbox One