Xbox Scarlett otrzyma "potężny upgrade CPU"

Xbox Scarlett otrzyma "potężny upgrade CPU"

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:42
22.08.2019
911 wyświetlenie

Microsoft chwalił się, że Project Scarlett będzie kilkukrotnie mocniejszy od obecnego rekordzisty, czyli Xbox One X. Wynikałoby z tego, że skok mocy w porównaniu do podstawowego Xboksa One będzie nawet kilkunastokrotny. Nadchodząca konsola wprowadzi do świata Xbox technologie Ray Tracing i SSD, ale wielu interesuje też postęp w CPU. Jak nietrudno zgadnąć, ten również będzie olbrzymi.

W porzuceniu podstarzałej technologii Jaguar z 2013 roku na rzecz całkiem nowego AMD Zen 2 SoC fani spodziewają się prawdziwej technologicznej przepaści między kolejnymi generacjami Xboksa. Główny menadżer w Xbox, Aaron Greenberg, utwierdza ich w tym przekonaniu. W rozmowie z OXM poświadczył on, że Scarlett zaliczy "olbrzymie" ulepszenie procesora w porównaniu do aktualnego króla, Xbox One X.

Czujemy się dobrze z tym, co zrobiliśmy w Xbox One X, a ten sam zespół, który to zbudował, tworzy teraz Project Scarlett. To, co dziś widzimy, to olbrzymi upgrade CPU — możesz mieć na wyjściu 4K, a także wiele innych korzyści w strukturze pamięci itd. Jeśli chodzi o następną generację, myślę, że zobaczycie duży upgrade CPU, ponieważ chcemy mieć pewność, że nie będziecie musieli iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o współczynnik klatek. Tak, możemy zrobić 4K, ale możemy też podnieść FPS do 120. Myślę, że to rodzaj możliwości, którego dzisiaj ludzie jeszcze nie widzą. Następnie mamy wysokie prędkości gamingu z użyciem dysków SSD, co umożliwia błyskawiczne wznawianie, wchodzenie do gry i możliwość grania pozbawionego czasu potrzebnego na ładowanie i ekranów ładowania, które istnieją dzisiaj. To będzie ogromna zmiana.
— Aaron Greenberg, General Manager w Xbox

Phil Spencer powiedział niedawno, że priorytetem zespołu Xbox jest teraz poprawa komfortu grania na konsoli poprzez zwiększenie fps-ów i skrócenie czasu ładowania. Wszystko wskazuje na to, że obie te rzeczy uda się osiągnąć. Xbox Scarlett wejdzie na rynek dopiero latem przyszłego roku, więc zostało jeszcze sporo czasu na przygotowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-scarlett-huge-cpu-upgrade/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X