Xbox Game Streaming trafi w przyszłym roku na Smart TV

Xbox Game Streaming trafi w przyszłym roku na Smart TV

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:18
24.11.2020
1975 wyświetleń

Granie w chmurze (beta) w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, znane też jako Xbox Cloud Gaming i (dawniej) Project xCloud, jest póki co dostępne tylko dla urządzeń z Androidem, jednak już wiadomo o testach wersji na PC i planach obejmujących konsole i przeglądarki. Dlaczego by nie pójść dalej?

W wywiadzie dla The Verge szef działu Xbox, Phil Spencer, wyjawił, że najprawdopodobniej aplikacja Xbox zawita w przyszłym roku na nasze telewizory. Myślę, że zobaczycie to w ciągu następnych 12 miesięcy — mówił Spencer, gdy został zapytany o taką możliwość. Nie uważam, by było coś, co mogłoby nas powstrzymać przed zrobieniem tego. Miesiąc wcześniej szef Xboksa wspominał o streamingowych stickach xCloud, które mogłyby zapewnić telewizorom funkcjonalność xCloud. Możliwe jednak, że nie będą one konieczne, a zapewne będzie to zależało od wersji systemu telewizora.

Już teraz firma pracuje nad przeniesieniem Xbox Game Streamingu do przeglądarek, co pozwoli ominąć restrykcje na iOS, ale też łączyć się z usługą wszędzie tam, gdzie dostępne są przeglądarki. Czy właśnie w taki sposób Microsoft chce wprowadzić streaming na telewizory, czy może raczej wypuści natywne aplikacje? To pewnie będzie zależało od systemu i przeglądarek. Jako że usługa debiutowała na urządzeniach mobilnych z Androidem, naturalnym wydaje się, że aplikacja powinna zadebiutować na Smart TV z tym systemem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2020/11/24/21612714/microsoft-xbox-app-tv-xcloud-streaming-app

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox