Xbox Design Lab zostanie wyłączony, by powrócić w 2021 roku. Microsoft wybrał zły moment?

Xbox Design Lab zostanie wyłączony, by powrócić w 2021 roku. Microsoft wybrał zły moment?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:24
22.09.2020
1081 wyświetlenie

Xbox Design Lab zdążył już zyskać pewną popularność, gdy tymczasem Microsoft zdecydował o jego wyłączeniu. Ale spokojnie, witryna, która pozwala samemu zaprojektować kontroler Xbox i go zamówić, powróci w przyszłym roku. Kiedy dokładnie nastąpi przejście w "tryb offline", co to właściwie oznacza dla klientów i czego należy się spodziewać po nowej odsłonie portalu?

Xbox Design Lab został uruchomiony w połowie 2016 roku, początkowo tylko w USA, by rok później objąć zasięgiem rynki europejskie, w tym także Polskę. Jako że już za niecałe dwa miesiące czeka nas premiera Xbox Series X, Xbox Series S i nowego kontrolera Xbox, wydawałoby się naturalne, że Microsoft przygotuje Design Lab na ich nadejście. I choć zapewne to nastąpi, to niestety nie przed końcem tego roku. Komunikat w tej sprawie ukazał się na blogu Xbox Wire.

Od swojej premiery w sierpniu 2016 r. program Xbox Design Lab urósł i ewoluować od podstawowych opcji personalizacji koloru i grawerowania, po dołączanie przednich paneli, metalicznych akcentów, gumowanych uchwytów, a nawet licencjonowanych logo drużyn NFL, aż do oferowania fanom ponad miliarda możliwych kombinacji kolorów. Uwielbiamy oglądać unikalne designy, które stworzyliście, oraz jak wasze projekty inspirują gry, specjalne wydarzenia w życiu, sporty czy nawet ulubione buty, udostępniane poprzez #XboxDesignLab w mediach społecznościowych. Wyczekując nowej generacji akcesoriów Xbox, również Xbox Design Lab przygotowuje się na swoją następną ewolucję. Począwszy od 14 października, Xbox Design Lab przechodzi tymczasowo w tryb offline, abyśmy mogli wprowadzić dla was trochę aktualizacji, i powraca w 2021 roku.
— Navin Kumar, Director of Product Marketing, Xbox

Jako że spersonalizowane akcesoria Xbox to chętnie wybierany prezent na święta, a te już całkiem blisko, Microsoft zachęca, by pomyśleć o planach na tegoroczne prezenty nieco wcześniej. Oferty można będzie składać tylko do 13 października. O planowanej przerwie informuje też polska odsłona portalu Xbox Design Lab:

Projektuj, póki jeszcze jest czas.

Program Xbox Design Lab stanie się niedostępny od 14 października 2020 r. i powróci w 2021 r. Nigdy wcześniej nie było lepszej pory, aby zdobyć ten idealny, spersonalizowany prezent na wakacje.

Wydaje się, że Microsoft wybrał najgorszy moment na wprowadzanie zmian wymagających wyłączenia Xbox Design Lab na kilka miesięcy — gdy akurat o konsolach nowej generacji zaczyna robić się naprawdę głośno i trafiają one do świadomości przeciętnego klienta, a dodatkowo zbliża się sezon świątecznych zakupów. Właściwie jest już pora, by wyczekiwać, kto w tym roku wyłamie się jako pierwszy i puści "Last Christmas". Dźwięki te będą symbolizować, że w sklepach trwają już święta... choćby był to wrzesień. Wierzymy, że część klientów zdecyduje się więc skorzystać z Xbox Design Lab przed 15 października, jednak jak się wydaje, najwięcej prezentów kupuje się dopiero w okolicach 23 grudnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/09/21/introducing-next-gen-xbox-accessories/

Polecamy również w kategorii Xbox