Xbox Cloud Gaming już ogólnodostępny na Xbox Series X/S i Xbox One

Xbox Cloud Gaming już ogólnodostępny na Xbox Series X/S i Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:33
17.11.2021
1469 wyświetleń

Blisko rok temu zostało potwierdzone, że Xbox Cloud Gaming zmierza na PC z Windows i konsole. Ta pierwsza implementacja została ukończona już wcześniej, a drugą oddano do testów Xbox Insiderom pod koniec września. Teraz, po niecałym miesiącu w Alpha Skip-Ahead i Alpha, Xbox Cloud Gaming stał się ogólnodostępny na Xbox One i Xbox Series X|S.

Od dziś posiadacze konsol Xbox mogą grać w tytuły Xbox Game Pass z chmury. Xbox Cloud Gaming (Beta) jest dostępny na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S z subskrypcją Game Pass Ultimate. Premiera odbyła się w 25 regionach (Polska jest na liście), do których wkrótce dołączy Brazylia. Funkcjonalność ta będzie wdrażana w listopadowym wydaniu u części graczy, a w następnych tygodniach przeskaluje się na wszystkich graczy na obsługiwanych rynkach.

Granie w chmurze na konsoli pozwala m.in. wypróbować tytuły Xbox Game Pass przed ich instalacją lub w ogóle ją pomijając — a dziś udostępniono tylko tę funkcję. Przyda się ona też wtedy, gdy dostaniemy od znajomego zaproszenie do gry, której nie mamy jeszcze pobranej. Teraz to żadna przeszkoda! Co więcej, Xbox Cloud Gaming pozwala już uruchamiać tytuły nowej generacji na Xbox One. Dzięki temu nie potrzeba Xbox Series X|S, aby móc w nie zagrać.

Ta kompatybilność w przód (przeciwieństwo wstecznej zgodności) obejmuje już niektóre tytuły, takie jak Recompile, The Medium i The Riftbreaker. Od początku 2022 roku będą dodawane kolejne next-genowe gry, wliczając w to Microsoft Flight Simulator.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/11/17/xbox-cloud-gaming-launches-on-console/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox