Xbox All Access wkracza do Polski! Na czym polega ta usługa?

Xbox All Access wkracza do Polski! Na czym polega ta usługa?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:53
09.09.2020
2901 wyświetlenie

Wczoraj podawaliśmy, że nowa konsola Xbox Series S będzie dostępna w Polsce również w ramach Xbox All Access. Szok i niedowierzanie? Trochę tak, bo w końcu usługa nie była jeszcze zapowiedziana dla naszego regionu. Zmieniło się to dopiero dzisiaj. Microsoft oficjalnie zapowiedział rozszerzenie dostępności usługi na 12 kolejnych państw, co ma nastąpić w sezonie świątecznym. Dzięki temu będziemy mogli stać się właścicielami Xbox Series X lub Xbox Series S na niezwykle korzystnych warunkach. Na czym to konkretnie polega? O tym poniżej.

Xbox All Access

Xbox All Access został zapowiedziany w 2018 roku jako oferta łącząca płatności za konsolę, Xbox Live Gold i Xbox Game Pass w formie abonamentu, trwającego dwa lata. Bez żadnych kosztów z góry i z pojedynczą, niewielką opłatą miesięczną można stać się użytkownikiem konsoli, która po spłacie abonamentu staje się naszą własnością. Podobnie jak to wygląda u operatorów sieci, gdy bierzemy abonament z telefonem, tak w Xbox All Access po 24 miesiącach konsola zostaje z nami na zawsze. Jeżeli jednak zdecydowalibyśmy się przerwać umowę, będziemy musieli dopłacić różnicę za urządzenie.

Początkowo oferta była dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i dotyczyła konsol Xbox One S oraz Xbox One X. Następnie została wycofana, by powrócić z dodatkową opcją Xbox One S w edycji All-Digital. Dziś z kolei padła zapowiedź rozszerzenia programu na kolejne kraje i kolejne konsole. Jako że od 2018 roku program Game Pass zdążył wyewoluować, obecnie w ramach Xbox All Access oferowany jest jego najbardziej wszechstronny wariant, czyli Xbox Game Pass Ultimate.

Gdy swoją premierę w tym sezonie świątecznym będą miały Xbox Series X i Xbox Series X, oprócz istniejącej dostępności w USA, UK, Australii i Nowej Zelandii Xbox All Access rozszerzy się na osiem nowych krajów, dając większej liczbie graczy na całym świecie szansę uzyskania wszystkiego, czego potrzebują, aby wskoczyć w nową generację gamingu bez żadnych kosztów ponoszonych z góry. Program trafi na jeszcze więcej rynków i do kolejnych sprzedawców w 2021 roku.
— Jeff Gattis, General Manager, Xbox Product Marketing

Xbox All Access będzie dostępny w tegorocznym sezonie świątecznym w następujących państwach:

 • Australia — Telstra
 • Kanada — EB Games
 • Dania — Elgiganten
 • Finlandia — Gigantti
 • Francja — FNAC
 • Nowa Zelandia — Spark
 • Norwegia — Elkjøp
 • Polska — Media Expert
 • Korea Południowa — SK Telecom
 • Szwecja — Elgiganten
 • Wielka Brytania — GAME i Smyths Toys
 • Stany Zjednoczone — Best Buy, GameStop, Target, Microsoft Store i Walmart

Jako że Xbox Series S ma już datę premiery wyznaczoną na 10 listopada, a Xbox Series X... również na ten miesiąc, to spodziewamy się, że także w tych okolicach wystartuje usługa Xbox All Access. Microsoft zapowiada, że poda daty uruchomienia dla każdego rynku osobno, gdy będzie zbliżał się do premiery. Koszt miesięcznego abonamentu ma zaczynać się od 24,99 USD, czyli około 94 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/09/09/xbox-all-access-expands-to-12-countries-this-holiday/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox