Menu kategorii
 • Wyświetlanie nocne naprawione w Windows 10 May 2019 Update

  Wyświetlanie nocne naprawione w Windows 10 May 2019 Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:55
  25.06.2019
  5130 wyświetleń

  Dziś w nocy do użytkowników Windows 10 1903 w kręgu Release Preview dotarła nowa aktualizacja zbiorcza, która rozwiązuje problemy z funkcją wyświetlania nocnego. Występowały one już od dłuższego czasu, przez co funkcja nie działała zgodnie z oczekiwaniami. Microsoft nie opublikował jeszcze oficjalnej listy zmian tej aktualizacji, ale powinno nastąpić to w najbliższych dniach, jako że spodziewamy się drugiej (po Patch Tuesday) tury aktualizacji Dziesiątki w tym miesiącu.

  Wyświetlanie nocne, znane też jako Night light oraz Tryb nocny, to rzecz niebywale praktyczna dla osób, które często pracują po zmroku. Zazwyczaj kolorystyka ekranu wpada w zimne, niebieskawe odcienie. W ciągu dnia, gdy dociera do nas ciepłe światło słoneczne czy sztuczne, temperatura barw się równoważy i nie sprawia to problemu. Gdy natomiast patrzymy w "zimny" ekran wieczorem lub w nocy, może on bardziej męczyć wzrok. Wyświetlanie nocne pozwala nam ustalić godzinę, w której temperatura barw zostanie ocieplona, a także dopasować jej poziom (od delikatnie cieplejszego po mocno pomarańczowy). Przyciemniony, cieplejszy kolor ułatwia również zasypianie, bo w mniejszym stopniu blokuje wytwarzanie melatoniny - warto więc z tej funkcji korzystać.

  Reklama

  Aktualizacja zbiorcza KB4501375, zmieniająca numer wersji na 18362.207, według raportów użytkowników w Release Preview rozwiązuje takie problemy z wyświetlaniem nocnym, jak niewłączanie się funkcji o ustalonej porze aż do czasu ponownego uruchomienia komputera. Nie jest to zapewne jedyna zmiana, jednakże o pozostałych nie wiadomo jeszcze nic. Aktualizacja powinna dotrzeć do użytkowników publicznego wydania May 2019 Update w najbliższych dniach (a może nawet i godzinach) i wtedy zapewne Microsoft poda więcej szczegółów. O wszystkich przeczytacie również na CentrumXP!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/fix-for-night-light-bug-in-windows-10-may-2019-update1903-is-coming-soon/

  Polecamy również w kategorii Windows 10