Menu kategorii
 • Wykresy w 3D w Excelu 2013

  Wykresy w 3D w Excelu 2013

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  12:59
  14.04.2013
  10619 wyświetleń

  Microsoft udostępnił testową wersję wizualizacji wykresów w 3D w programie Excel 2013. Projekt 'GeoFlow' działa z pakietami Office Professional Plus 2013 i Office 365 ProPlus.

  Od początku istnienia arkusza kalkulacyjnego Excel dane liczbowe można było przedstawiać na różnorodnych wykresach, ale zawsze w widoku 2D. Microsoft postanowił w końcu pójść z duchem czasu i umożliwić prezentacje danych w ciekawszy i łatwiejszy do wyobrażenia w rzeczywistości sposób.

  Na oficjalnym blogu programu Excel Microsoft przedstawił możliwości projektu GeoFlow na podstawie danych zużycia energii w Dallas, w stanie Teksas. Zebrane dane pokazują, w których rejonach miasta wykorzystanie energii jest największe w przeliczeniu na metr kwadratowy. Taki wykres może też w bardziej przejrzysty sposób pokazywać, jak zmienia się zużycie energii o różnych porach dnia.

  Program jest już dostępny w wersji Preview. GeoFlow można pobrać z Centrum Pobierania Microsoftu. Aby z niego skorzystać wymagany jest system operacyjny Windows 7 lub nowszy oraz pakiet Microsoft Office 2013 w wersjach Professional Plus i Office 365 ProPlus.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://blogs.office.com/b/microsoft-excel/archive/2013/04/11/public-preview-of-geoflow-for-excel-delivers-3d-data-visualization-and-storytel

  Polecamy również w kategorii Office 2013