Menu kategorii
 • Wygodniejsze udostępnianie plików z OneDrive w Outlook

  Wygodniejsze udostępnianie plików z OneDrive w Outlook

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:08
  03.10.2019
  774 wyświetlenia

  W ostatnich dniach prawie cała nasza uwaga poświęcona była konferencji Surface. W tym temacie działo się naprawdę sporo, także jeśli chodzi o integrację z Office 365, jednak to nie wszystko! Microsoft przedstawił kilka nowych funkcji na styku aplikacji Outlook i OneDrive, którym warto przyjrzeć się z bliska.

  Wygodniejsze udostępnianie plików z OneDrive w Outlook

  Przez ostatnie lata opisywaliśmy już wiele udogodnień, jeśli chodzi o udostępnianie plików w obrębie ekosystemu Office 365. Wydaje się, że nic tu nie jest przypadkowe. Microsoft skierował wiele wysiłku na uczynienie udostępniania spójnym, niezawodnym, intuicyjnym i bezpiecznym. Zamiast więc dodawać pliki jako załączniki do wiadomości e-mail, lepiej jest udostępniać je w formie linków prowadzących do OneDrive. Sposób ten gwarantuje, że dostęp do pliku otrzymają jedynie osoby, którym go przydzielono.

  OneDrive - link do pliku w Outlook

  Sposób ten zapewnia również, że wszyscy mają dostęp do tej samej, zawsze aktualnej wersji pliku. Aby poprawić czytelność doświadczenia udostępniania, Microsoft wprowadził drobną zmianę na styku aplikacji OneDrive i Outlook. Teraz, gdy kopiujemy i wklejamy link prowadzący do pliku w OneDrive w treści wiadomości, Outlook Web App (OWA) wprowadzi nazwę pliku do hiperłącza. Dzięki temu odbiorca ma lepszy wgląd w to, jaką zawartość otrzymuje, niż gdyby musiał to wnioskować na podstawie długiego i niezbyt czytelnego adresu URL. Z tego miejsca mamy też możliwość ustawienia zezwoleń dotyczących dostępności.

  Microsoft poinformował również o innych nowościach. Jedna z nich na pewno okaże się pomocna dla architektów, inżynierów i producentów. OneDrive i SharePoint otrzymały bowiem wsparcie dla podglądu plików DWG, czyli popularnego formatu AutoCAD. Oprócz tego mobilna aplikacja OneDrive na iOS obsługuje teraz OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) w zeskanowanych dokumentach PDF.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-OneDrive-Blog/OneDrive-Roadmap-Roundup-September-2019/ba-p/883866

  Polecamy również w kategorii Outlook