Wybieramy ikony widoczne w zasobniku systemowym Windows 10

Wybieramy ikony widoczne w zasobniku systemowym Windows 10

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
00:00
09.11.2015
4 komentarze
17527 wyświetleń

Windows 10 - podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych wersjach systemu - posiada kilka elementów interfejsu, które z biegiem czasu zyskały na funkcjonalności lub przeszły zabiegi kosmetyczne. Począwszy od Windows 95, zawsze towarzyszy nam zasobnik systemowy, umieszczony standardowo na pasku zadań, w prawej jego części. Jest on obecny także w Windows 10, niemniej jednak zarządzanie nim uległo drobnym zmianom.

Podobnie, jak choćby w Windows 7 czy Windows 8.1, mamy możliwość zarządzaniem ilością stale wyświetlanych ikon w zasobniku systemowym. Z drugiej strony zmiany, które zaszły w ekosystemie Windows 10, mają swoje wyraźne przełożenie na zasobnik, nazywany czasem systemowym trayem.

Aby wybrać ikony, które mają być prezentowane w zasobniku systemowym, należy wykonać kilka kroków. Uruchamiamy Ustawienia (Win + I), a następnie przechodzimy do sekcji System, gdzie odnajdujemy zakładkę Powiadomienia i akcje. W dziale Szybkie akcje znajduje się odnośnik Włączanie i wyłączanie ikon systemowych. Klikając go, przejdziemy do ustawień wyświetlania elementów, takich jak zegar, kontrola głośności, sieć, lokalizacja, zasilanie czy centrum akcji.

Opcje folderów

Opcje folderów

Ponadto w Szybkich akcjach mamy możliwość sterowania wyświetlaniem ikon zainstalowanych przez nas aplikacji. Aby wybrać ikony, które mają być stale wyświetlane, należy kliknąć odnośnik Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań.

Opcje folderów


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10

Komentarze

 • onemarshal 12:13 08.10.2016

  Stary artykuł. Nie mam takiej opcji do wyboru jak Włączanie i wyłączanie ikon systemowych oraz Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań tylko /Dostosuj lub usuń szybkie akcje/ nic więcej. W dodatku po aktualizacji inne okno jest jak w tym artykule. Może nowy news z poradą.

 • Ursaal 00:51 11.11.2016

  Opcja "Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań" jest dostępna w Ustawienia > Personalizacja > Pasek Zadań v (na dole) Obszar powiadomień

 • szajs 21:27 06.01.2017

  Chyba po którejs aktualizacji troche inaczej wyglądaja te ustawienia bo u mnie nie ma w ustawieniach nic o ikonach systemowych

 • Fatima 15:54 16.02.2017

  Kolejna aktualizacja i brak na pasku zadań możliwości ustawienia głośności, stanu zużycia baterii i oczywiście szukaj "wiatru w polu", nie powinno mnie to dziwić a jednak... 16.02.2017

Skomentuj

Autor