Wsparcie dla starszych wersji Windows 10 przedłużone dla Enterprise i Education

Wsparcie dla starszych wersji Windows 10 przedłużone dla Enterprise i Education

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:42
01.02.2018
0 komentarzy
1294 wyświetlenia

Microsoft ogłosił dzisiaj kilka zmian w warunkach wsparcia Windows 10 i Office. Po pierwsze, na przedłużone wsparcie liczyć mogą klienci edycji Enterprise i Education. Jak zwykle wiąże się to z dodatkowym czasem na aktualizację do modelu Windows as a Service. Po drugie, zapowiadane są zmiany dla Office 365 ProPlus, które wejdą w życie w styczniu 2020 roku. By zachować wtedy wsparcie, trzeba będzie zaktualizować system do jednej z nowszych wersji.

Windows 10 - wsparcie

Jako że Microsoft przyjął dla Windows 10 model dwóch dużych aktualizacji rocznie, utrzymywanie starszych wydań w nieskończoność byłoby bezsensowne. Większość wersji jest wspierana przez co najmniej dwa lata od dnia wydania, ale praktycznie zawsze okres ten zostaje przedłużony, a Microsoft nawet po oficjalnym wygaszeniu wsparcia co jakiś czas udostępnia aktualizacje zbiorcze. Tak czy inaczej zaczynamy od przedłużonego wsparcia dla użytkowników edycji Enterprise i Education. W przypadku wszystkich ostatnich czterech wydań Dziesiątki (version 1511, 1607, 1703 i 1709) zostało ono dla nich przedłużone o pół roku. Dokładne daty możecie prześledzić w tabeli poniżej.

Windows 10 - koniec wsparcia

Microsoft odniósł się też do zmian zapowiedzianych w kwietniu dla Office 365 ProPlus, zjednujących ten model Office 365 z Windows 10. Firma poinformowała dziś, że nie będzie wspierać Office 365 ProPlus, jeśli będzie on uruchamiany na komputerach z Windows 10 w modelu Semi-Annual Channel, jeśli wersja systemu nie będzie dłużej wspierana. Microsoft tłumaczy to chęcią zapewnienia najlepszych doświadczeń w połączeniu Office i Windows 10. Ponadto od 14 stycznia 2020 r. Office 365 ProPlus nie będzie wspierany w następujących wersjach Windows:

  • Jakiekolwiek wydanie Windows 10 LTSC
  • Windows Server 2016 (i starsze wersje)
  • Windows 8.1 (i starsze wersje)

Microsoft odniósł się też do zapowiedzianego na ten rok Office 2019, o którym napiszemy szczegółowo już za chwilę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-changes-support-policy-for-recent-versions-of-windows-10-office-365

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor