Wsparcie dla Windows 11 i nowe opcje w Windows 365 Business

Wsparcie dla Windows 11 i nowe opcje w Windows 365 Business

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:23
16.12.2021
2462 wyświetlenia

W dobie powszechnego streamingu muzyki, filmów czy gier okazuje się, że również systemu operacyjnego można z powodzeniem używać, nie instalując go nawet na swoim urządzeniu, a za wszystko odpowiada chmura obliczeniowa. Tak właśnie działa Windows 365. 2 miesiące temu Windows 11 stał się dostępny w ramach Windows 365 Enterprise. Teraz dostępność rozszerzono o Windows 365 Business, ale też dodano nowe funkcje dla administratorów.

Windows 365 — uruchomiona w tym roku usługa dostarczająca Windows poprzez chmurę — początkowo oferowała jedynie Windows 10, ale w międzyczasie miała miejsce premiera Windows 11 i również ten system stał się dostępny jako opcja dla Cloud PC. Wsparcie dotyczyło początkowo Windows 365 Enterprise i miało wkrótce rozciągnąć się na Windows 365 Business — usługę dla małych i średnich firm. Chwila ta właśnie nadeszła, a Microsoft ogłosił:

  • Wsparcie dla Windows 11: umożliwiające korzystanie z systemu z chmury na dowolnym urządzeniu. Windows 365 Business zapewnia potężne, proste i bezpieczne doświadczenie Windows 11 dla użytkowników.
  • Rozszerzone możliwości administratora: więcej korzyści z nowych funkcji zarządzania cyklem życia, w tym ustawienie domyślnego systemu operacyjnego (OS) i rodzaju konta dla urządzeń użytkowników na poziomie organizacji, a także akcje na poziomie urządzenia na indywidualnych Cloud PCs.
  • Dostępność Microsoft Graph API: interfejsy programistyczne Graph są już dostępne dla Windows 365 Business, co pozwala firmom budować dodatkowe możliwości i automatyzacje w oparciu o usługę.

Aktualizacja zaczyna być udostępniana w tym tygodniu, więc warto uzbroić się w cierpliwość, jeśli nie dotarła od razu do waszej dzierżawy. Przypomnijmy, że Windows 365 jest ogólnodostępny dla firm wszystkich rozmiarów — także w Polsce. Usługę można wykupić w sklepie onex.store w wybranej przez siebie konfiguracji!

Więcej info o samej usłudze znajdziecie w naszym artykule: Windows 365 - gotowi na rewolucję?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/windows-365-business-supports-windows-11-and-enhanced-admin/ba-p/3038709

Polecamy również w kategorii Windows 365