Menu kategorii
 • Wskaźnik baterii dostępny dla wszystkich w aplikacji Twój telefon

  Wskaźnik baterii dostępny dla wszystkich w aplikacji Twój telefon

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:48
  23.09.2019
  523 wyświetlenia

  Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o nowo odkrytej funkcjonalności w aplikacji Twój telefon. Chodzi o wskaźnik, który pozwala sprawdzić stan naładowania baterii bez potrzeby sięgania po telefon. O to przecież w tej aplikacji chodzi! Po okresie testów z Insiderami funkcja jest już dostępna dla wszystkich.

  O dostępności tej poinformowała Analy Otero Diaz, Senior Program Manager Lead w Microsoft. Dowiedzieliśmy się też więcej o samej funkcji. Otóż przez wakacje współtworzyli ją praktykanci. Dzięki wskaźnikowi nie musimy obawiać się, że padnie nam telefon, kiedy nie będziemy go mieli pod ręką. Informacja będzie widoczna w aplikacji na PC. To praktyczny dodatek do pisania wiadomości, ogarniania powiadomień czy przerzucania zdjęć, czyli rzeczy, które Twój telefon już potrafi.

  W prawym górnym rogu panelu z miniaturą i nazwą urządzenia pojawiła się nowa ikona baterii. Wyświetla się na niej pasek symbolizujący poziom naładowania, a gdy najedziemy na nią wskaźnikiem, zobaczymy poziom w procentach. Oczywiście miło by było, gdyby widok procentowy mógł być wyświetlany stale, a aplikacja wysyłała alerty, gdy poziom spadnie poniżej kreski. Być może funkcje te zostaną dodane w toku rozwoju Twojego telefonu.

  Aplikację Twój telefon pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/AnalyMsft/status/1171082122079195143

  Polecamy również w kategorii Twój telefon